Artykuł sponsorowany

Dlaczego naprawa popsutego obuwia ma sens?

Dlaczego naprawa popsutego obuwia ma sens?

W czasach, kiedy nowe buty możemy kupić już za 40 złotych, coraz mniej osób decyduje się na naprawę starego obuwia. Mimo wszystko szewcy wciąż mają ręce pełne roboty. Każdy, kto przykłada uwagę do swojego wyglądu, dobrze wie, że pomoc dobrego rzemieślnika jest nie do przecenienia. Drobne uszkodzenie obuwia nie musi kwalifikować go do wyrzucenia. W jakich naprawach specjalizują się dziś zakłady szewskie? Dlaczego warto korzystać z ich usług?

Jakie korzyści niesie za sobą naprawa popsutego obuwia?

Buty produkcji chińskiej zalewają polski rynek obuwniczy. Często można rozpoznać je już po samym zapachu – drażniącym i czysto chemicznym. Faktem jest, że obuwie importowane z krajów dalekiego wschodu jest bardzo tanie. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega to, że mimo atrakcyjnej ceny, nie jest ono warte zainteresowania. Chińskie buty wyrabia się z materiałów wątpliwej jakości. Często po zaledwie kilku użyciach nadają się one tylko do wyrzucenia. Inaczej jest z butami szytymi ręcznie, z wysokogatunkowych surowców.

Takie obuwie kosztuje więcej, ale jest też bardziej wytrzymałe. Kiedy zaś ulegnie uszkodzeniu, można oddać je do naprawy do szewca. Zero waste to styl życia reprezentowany przez coraz liczniejszą grupę konsumentów. Naprawa zepsutych rzeczy pozwala ograniczyć straty środowiskowe związane z produkcją nowych przedmiotów. Ponadto to dobry sposób na oszczędności. Koszt zakupu butów ze skóry naturalnej oraz ich późniejszej, ewentualnej naprawy i tak będzie niższy niż inwestycja w kilka par butów z taniego sklepu obuwniczego. Warto mieć to na uwadze!

Złamany obcas, zdarte fleki? Dla szewca to żaden problem!

Jak informuje pan Jacek Dydo, właściciel Zakładu Szewskiego w Grudziądzu – najczęściej interwencji fachowca wymaga obuwie damskie. Wysokie obcasy nierzadko uszkadzają się na nierównym chodniku czy drodze wyłożonej kocimi łbami. Paniom trudno rozstać się z ulubionymi szpilkami, tym bardziej, jeśli mają świadomość, że można je naprawić. Problemem są również szybko zużywające się fleki.

Te dołączone do obuwia przez producenta są zwykle plastikowe, więc nie wytrzymują próby czasu. Fleki zamocowane przez szewca wykonane są z metalu, dzięki czemu służą przez długie lata. Szewc naprawi też rozklejone obuwie, wymieni złamaną podeszwę oraz załata dziury. Wykona również wkładki podwyższające i dopasuje zbyt ciasne buty do stopy. W ofercie zakładów szewskich znajdziemy także sznurowadła, produkty do pielęgnacji obuwia oraz prawidła. Ponadto rzemieślnik zajmie się regeneracją mocno zniszczonych butów, dzięki czemu będą one wyglądać prawie jak nowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz