Artykuł sponsorowany

Notariusz Żaneta Powęska – odpowiednie miejsce do otworzenia testamentu

Notariusz Żaneta Powęska – odpowiednie miejsce do otworzenia testamentu

Sprawy spadkowe mogą być powodem wielu konfliktów rodzinnych. W związku z tym faktem coraz więcej osób postanawia spisać testament. Ten skuteczny, jednostronny i odwołalny dokument dopiero po śmierci testatora pozwala przekazać zgromadzony majątek zarówno najbliższym członkom rodziny, jak i również osobom niespokrewnionym. Otwarcie go powinno odbyć się w obecności specjalisty, czyli z udziałem notariusza, który przeprowadzi całą procedurę.

Co warto wiedzieć o sporządzeniu i przechowywaniu testamentu?

Wyróżnia się kilka typów testamentów. Przeważnie takie dokumenty spisywane są własnoręcznie lub notarialnie. Opcja samodzielnego opracowania takiego pisma może powodować różne problemy i skutkować np. jego nieważnością w związku z popełnionymi błędami, które mogą obejmować formy testamentu. Co więcej, ten wariant jest zazwyczaj przechowywany w domu, co sprawia, że niejednokrotnie ginie lub zostaje podważony. Natomiast notarialna wersja tego dokumentu jest bardzo trudna do podważenia. Wszystko dlatego, że jest on spisywany i przechowywany u notariusza, który po śmierci testatora rozpoczyna procedurę spadkową. Otwarcie takiego pisma jest możliwe jedynie w momencie dostarczeniu specjaliście aktu zgonu spadkodawcy.

Notariusz Żaneta Powęska, kancelaria notarialna – profesjonalne podejście do sprawy otwarcia testamentu

Otwarcie testamentu to czynność notarialna, która ma miejsce po złożeniu wniosku przez osobę chcącą poznać wolę testatora. W celu otwarcia takiego dokumentu konieczne jest przedstawienie specjaliście, takiemu jak Notariusz Żaneta Powęska, aktu zgonu, który uwierzytelnia śmierć osoby, która złożyła pismo oraz inne świadczenia potwierdzające tożsamość spadkobierców. Procedura otwarcia testamentu obejmuje również sporządzenie odpowiedniego protokołu oraz zamieszczenie w ostatniej woli daty jej otwarcia i ogłoszenia. Wszystko to następuje w obecności zgromadzonych spadkobierców oraz uwzględnia również zawiadomienie sądu spadku o dokonanej czynności notarialnej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz