Artykuł sponsorowany

Jak dobierać meble do pomieszczeń o małym metrażu?

Jak dobierać meble do pomieszczeń o małym metrażu?

Małe mieszkanie, duży kłopot? Niekoniecznie! Choć wręcz niemożliwe może się wydawać zagospodarowanie niewielkiej powierzchni w sposób wygodny i funkcjonalny, są to, na szczęście, tylko pozory. Z należytą wiedzą i wyczuciem zdołamy wiele zdziałać. Dobierając odpowiednie meble, będziemy w stanie pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty, zostawiając przy tym jeszcze sporo wolnej przestrzeni. W dalszej części wpisu dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo się do tego zabrać.

Właściciele małometrażowych mieszkań, nierzadko zastanawiają się, czy istnieje jakiś sposób na zwiększenie miejsca, jakim dysponują – dziecięce pokoiki, mikroskopijne salony, przedpokoje, w których nic się nie mieści, są przecież ich codziennością. Jak wiadomo, na większość problemów zawsze znajdzie się rozwiązanie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Z odsieczą przychodzą, nowoczesne meble na wymiar, ale także opcje, proponowane przez sklepy z wyposażeniem domów. Wszystko to pozwala stworzyć – na ograniczonym obszarze – nietuzinkowe i praktyczne wnętrze za rozsądną cenę.

Stawiajmy na minimalizm

Warto postawić na subtelną, nieprzyłączającą aranżację – weźmy sobie do serca słowo-klucz, jakim jest minimalizm. Bijące z wnętrza ład i harmonia, za każdym razem wprawiać nas będą w przyjemny, zrelaksowany nastrój. Przy braku zbędnych ozdobników i zachowaniu prostoty formy, drugorzędne znaczenie będzie miała sama linia mebli: obła bądź ostra. Nieco surowy ogólny klimat wnętrza, nie wyklucza jednak pewnych odstępstw. Bez narażania się na niespójność, możemy wstawić jeden designerski element, który nie będzie niczym innym, jak wisienką na torcie.

Jeden mebel, wiele funkcji

Skoro każdy kawałek przestrzeni wydaje się być na wagę złota, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko postawić na wielofunkcyjność. Meble, które da się przekształcać w zależności od potrzeb, będą niezastąpione – z pewnością docenimy możliwość rozkładania, a także mobilność lekkich elementów oraz tych posiadających kółka. Zainwestujmy w sofy służące do spania, składane krzesła i wszystko, co zawiera w sobie schowek. Za kolejne kreatywne przykłady niech posłużą: stolik, będący również zamykanym koszem i składany, przykręcany do ściany blat.

Rozwiązania systemowe

Meble modułowe to kolejna rzecz, którą warto rozważyć. Ich poszczególne elementy można zestawiać w odpowiadający nam sposób, dopasowując je tym samym do specyfiki wnętrza. Po pewnym czasie całość bez problemu da się ustawić w odmiennym szyku, tworząc niejako zupełnie nowy pokój. Celem przemieszczania segmentów jest także nadawanie im rozmaitych funkcji – niektóre kanapy potrafią zamienić się w narożnik oraz leżankę, a nawet, dzięki specjalnym nakładkom, w blat kawowy.

Niepowtarzalny projekt

Rozwiązaniem, które spisze się zdecydowanie najlepiej, są meble wykonywane specjalnie dla nas – pod wymiar. Inaczej niż w przypadku propozycji wielkich salonów, oznaczają one zupełny brak kompromisów. Po – między innymi – dokładnym zwymiarowaniu i starannym wyborze materiałów, otrzymamy niepowtarzalny produkt wysokiej jakości. Przed przystąpieniem do działania, należy oczywiście rozejrzeć się za rzetelnym stolarzem, z którym współpraca przyniesie nam wielką satysfakcję. Jako firmę wyjątkowo dobrze znającą się na rzeczy, wypada polecić pracownię Dawida Sławickiego, obsługującą wymagających klientów na terenie Śląska.

Gotowe systemy nigdy nie będą idealnie dopasowane do specyfiki naszych przestrzeni. Wszelkiego rodzaju krzywizny i nieregularności, zostaną dobrze wykorzystane tylko, gdy zamówimy indywidualny projekt. Warto wiedzieć, że nawet kanapa może wyróżniać się niestandardową formą, nie wspominając już o półkach, regałach, czy też niezwykle popularnych szafach do zabudowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz