Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wykupywać noclegi z wyżywieniem?

Dlaczego warto wykupywać noclegi z wyżywieniem?

Noclegi z wyżywieniem zaspokajają najważniejsze potrzeby klientów hotelowych, którzy w jednym miejscu chcieliby mieć dostęp do posiłków i komfortowego wypoczynku. Branża noclegowa nieustannie się rozwija i dopasowuje swoją ofertę tak, aby zapewnić gościom wybór związany ze sposobem wyżywienia, w zależności od tego, czy celem gości jest pobyt służbowy, czy wakacyjny.

Jakie są rodzaje wyżywienia w hotelach?

Zakres oferowanych posiłków zależy od specyfiki hotelu i odbiorców jego usług. Możemy wyszczególnić m.in. 

  • Bed&Breakfast (BB) – nocleg ze śniadaniem. To hotelowy standard, korzystny na przykład w przypadku pobytu przez jedną dobę;

  • Half Board (HB) – wyżywienie częściowe, zwykle składające się ze śniadania i obiadokolacji. To system wyżywienia skierowany do osób, które spędzają większość dnia poza hotelem;

  • Full Board (FB) – wyżywienie całodniowe składające się ze śniadania, obiadu i kolacji, podawanych o określonych porach;

  • All Inclusive (AI) – tzn. wszystko w cenie. W ramach All Inclusive, oprócz całodziennego wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja), można korzystać bez ograniczeń z napojów, trunków i przekąsek serwowanych przez obsługę hotelu. Z tej możliwości korzystają zazwyczaj uczestnicy wakacyjnych wczasów rezerwowanych za pośrednictwem biur podróży.

Do rzadkich należą sytuacje, w których klienci rezygnują z posiłków. Jeśli już tak się dzieje, taka osoba ma ważny powód, na przykład jest na diecie. W takim przypadku warto jednak podjąć rozmowę z obsługą. Może się okazać, że jesteśmy w stanie pomóc. Przykładowo, możemy zapewnić całodzienne wyżywienie osobom, które nie tolerują glutenu – tłumaczy pracownik Hotelu Sleep we Wrocławiu.

Zalety pobytów hotelowych z wyżywieniem

Tym, co przemawia za korzystaniem z posiłków oferowanych w hotelach, jest przede wszystkim wygoda. Niezależnie od tego, czy pobyt wiąże się z wykonywaniem obowiązków służbowych, czy z wypoczynkiem, rezerwacja noclegu wraz z posiłkami będzie dla nas gwarancją komfortu. Nie musimy się o nic martwić, możemy skoncentrować się na zajęciach służbowych lub po prostu wypoczywać tak, jak chcemy.

Kolejną zaletą noclegów z wyżywieniem jest oszczędność czasu. Pełne wyżywienie, oferowane w hotelach, oszczędzi nam dodatkowych obowiązków związanych z przyrządzaniem posiłków. Wybór zawsze należy do nas, ale czy nie lepiej poświęcić wolne chwile na zwiedzanie, życie towarzyskie czy aktywny wypoczynek? Nawet osoby, które lubią gotować, zdają sobie sprawę, że przygotowywanie posiłków, na przykład w aneksie kuchennym w wynajętej kwaterze, nie jest tak komfortowe, jak we własnej kuchni. Wiąże się także z koniecznością robienia przemyślanych zakupów i sprzątania po zajęciach kuchennych, a to zajmuje sporo czasu.

Wykupienie posiłków pozwoli nam też lepiej kontrolować wydatki. Jeśli głód dopadnie nas w trakcie zwiedzania czy załatwiania spraw biznesowych, jesteśmy skazani na przypadkowe posiłki, które mogą się okazać zdecydowanie droższe od serwowanych w hotelu. Jedzenie na mieście może być też zgubne dla naszego zdrowia, bo istnieje większe prawdopodobieństwo, że sięgniemy wtedy po fast foody. Zdecydowanie bardziej będą nam sprzyjać posiłki o stałych porach przygotowane przez wykwalifikowanych kucharzy.

Za skorzystaniem z hotelowej restauracji może też przemawiać oferowanie dań spełniających specjalne potrzeby żywieniowe. Wiele osób boryka się z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi. Osoby na diecie bezglutenowej, cukrzycowej czy wegańskiej muszą ściśle kontrolować swój jadłospis. Może to utrudniać fakt, że wciąż niewiele obiektów gastronomii dokładnie opisuje skład serwowanych potraw. Znalezienie lokalu odpowiadającego naszym potrzebom może się okazać trudnym zadaniem. Zwłaszcza jeśli stan zdrowia nie pozwala nam na stosowanie metody prób i błędów. W wielu hotelowych kuchniach przyrządzane są dania dopasowane do poszczególnych diet, co może oszczędzić nam uciążliwości związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokalu czy z koniecznością przyrządzania posiłków samemu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz