Artykuł sponsorowany

Kiedy należy odwiedzić Histopatolog Sp.j. Alina Wołoszyn i Wspólnicy?

Kiedy należy odwiedzić Histopatolog Sp.j. Alina Wołoszyn i Wspólnicy?

Histopatologia jest działem patomorfologii, odgrywającym coraz większą rolę w rozpoznawaniu, klasyfikacji i leczeniu chorób. Zajmuje się badaniem mikroskopowym tkanek w celu wykrycia chorób w organizmie, takich jak np. nowotwory, stany zapalne i zwyrodnieniowe. Histopatolog Sp.j. Alina Wołoszyn i Wspólnicy obserwuje tkanki pobrane w czasie biopsji, wycięte narządy oraz ich fragmenty.

Czym zajmuje się Histopatolog Sp.j. Alina Wołoszyn i Wspólnicy?

Histopatolog bada tkanki w celu wykrycia zmian chorobowych. Pracuje przede wszystkim z mikroskopem. Jego rola ma ogromne znaczenie w diagnozowaniu poważnych schorzeń, a przede wszystkim nowotworów. To do Histopatolog Sp.j. Alina Wołoszyn i Wspólnicy przekazywane są wycinki pobrane podczas biopsji, kolonoskopii, a także po wycięciu znamion. Dzięki przeprowadzanym badaniom możliwe jest wykrycie raka i zlecenie odpowiedniej terapii przez lekarza prowadzącego. Analiza trwa kilkanaście minut i jest skuteczniejsza niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych. Przed pobraniem materiału, należy zgłosić lekarzowi skłonność do krwawień. Onkolog ocenia wielkość nowotworu oraz określa czy jest złośliwy.

Jakie są metody histopatologiczne?

Zwykle wykonywana jest biopsja tarczycy, piersi, wątroby, węzłów chłonnych, a także zmian podskórnych w przypadku guza. Wyróżnia się kilka metod histopatologicznych, do których należą: cytologia złuszczeniowa, rozmaz, preparaty barwione i mrożone oraz biopsje – aspiracyjna cienkoigłowa, wiertarkowa, otwarta, śródoperacyjna. Wskazaniem do badania jest podejrzenie czerniaka, raka jajnika, chłoniaka, zakażenia bakteryjnego, celiakii, łuszczycy, czy choroby Leśniowskiego-Crohna. Histopatolog Sp.j. Alina Wołoszyn i Wspólnicy pobiera materiał biologiczny do analizy w trakcie operacji, podczas badania pośmiertnego i w drodze biopsji. W kolejnym etapie następuje obserwacja fragmentów tkanki pod mikroskopem. Dla ułatwienia oceny skrawka może zostać on odpowiednio zabarwiony, jest to jednak uzależnione od rodzaju sprawdzanego materiału. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz