Artykuł sponsorowany

Stały aparat ortodontyczny - pracownia techniki dentystycznej Wandy Stojak

Stały aparat ortodontyczny - pracownia techniki dentystycznej Wandy Stojak

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Z tego powodu warto dbać o stan uzębienia. Niekiedy jednak potrzebne może być wdrożenie dodatkowych działań, oprócz codziennego mycia zębów i regularnych wizyt u stomatologa. Wiele osób posiada różnego rodzaju wady zgryzu, które wpływają negatywnie zarówno na wygląd, jak i stan zębów. W takiej sytuacji konieczne będzie rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, w którym najczęściej stosuje się stały aparat ortodontyczny. Z taką usługą można spotkać się w pracowni techniki dentystycznej Wandy Wojak. Przyjrzyjmy się zatem, na czym polega jego działanie. 

Kiedy możemy założyć stały aparat ortodontyczny?

Aparaty ortodontyczne stosowane są w celu prostowania zębów, wprowadzenia ich do łuku, odpowiedniego ustawienia szczęki względem żuchwy. Są bardzo precyzyjne i skuteczne, ponadto nie wymagają zaangażowania ze strony pacjenta, w przeciwieństwie do aparatów wyjmowanych. Ruchome aparaty ortodontyczne mogą jednak służyć do korygowania niewielkich wad zgryzu, szczególnie u dzieci, których uzębienie stale się rozwija i ulega różnego rodzaju przemianom. Natomiast większe, nawet bardzo poważne wady zgryzu, u osób, które posiadają już wszystkie zęby, mogą zostać wyeliminowane za pomocą aparatu stałego. Możemy założyć go niemal w każdym wieku. Wady wymowy, trudności w zamykaniu ust, nieprawidłowe ustawienie zębów – to tylko nieliczne wskazania do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. 

Jak działa stały aparat ortodontyczny?

Standardowe aparaty stałe zbudowane są z pierścieni, przyklejanych do powierzchni zębów, oraz z zamków. Do nich natomiast mocowany jest specjalny drut, na którym opiera się działanie konstrukcji. Aparat ortodontyczny wywiera bowiem nacisk, który prowadzi do stopniowego przesuwania się zębów. Aktywność komórek w szparze ozębnowej skutkuje zanikiem i nawarstwianiem tkanki kostnej w miejscach, gdzie ząb się przemieszcza. Są to powolne procesy, prowadzące do prawidłowego ułożenia zębów. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Leczenie trwa bowiem od kilku miesięcy do kilku lat. Uzależnione jest to głównie od stopnia zaawansowania wady. Przez ten czas należy być pod opieką specjalisty. Regularne spotkania wpłyną na jakość procesu leczenia.

W trakcie procesu leczenia konieczne są także wizyty kontrolne, podczas których ortodonta obserwuje postępy i wprowadza ewentualne modyfikacje. Jest także w stanie w porę zareagować, jeśli zaistniały nieprawidłowości. Wizyty powinny odbywać się co kilka tygodni. Usługi ortodontyczne świadczy pracownia techniki dentystycznej Wandy Stojak, która znajduje się w Wałbrzychu. Firma działa na rynku od ponad trzydziestu pięciu lat. Pracownię mogą odwiedzić także pacjenci, którzy potrzebują implantów zębowych, koron akrylowych, porcelanowych, kompozytowych a także koron wykonanych z innych materiałów. W tym miejscu można także naprawić uszkodzone protezy. Pacjenci mogą umówić się na wizytę telefonicznie i ustalić dogodny dla obu stron termin.

Opracowanie:
Wałbrzych, al. Wyzwolenia 47
tel. 609 663 132
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz