Artykuł sponsorowany

Szkoły społeczne - dlaczego to najlepsza szkoła dla każdego maturzysty?

Szkoły społeczne - dlaczego to najlepsza szkoła dla każdego maturzysty?

Liceum Społeczne charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia oraz opieki nad naszymi dziećmi. Uczniowie nie muszą męczyć się w klasach o dużej liczbie osób, dostają dużo zainteresowania i co najważniejsze, uczą się integracji z innymi, a także są świetnie przygotowywani do dorosłego życia na każdym etapie nauczania. Mimo wszystko wokół szkół społecznych narosło wiele pytań. Postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do lektury.

Status szkoły społecznej a prywatnej

Szkoła prywatna jest jak firma skierowana głównie na odpowiedni zysk. Jej zarządcą jest osoba fizyczna, która z własnym zarządem decyduje o wszystkim, co się dzieje w szkole. Natomiast szkoły społeczne są najczęściej pod kierownictwem stowarzyszenia, bądź fundacji. Obowiązują demokratyczne zasady, gdyż to rodzice wybierają Zarząd stowarzyszenia, który podejmuje kluczowe decyzje w kwestii edukacji ich dzieci. Dodatkowo szkoła społeczna, jako niepubliczna szkoła podstawowa bądź liceum niepubliczne, jest znacznie tańsza niż szkoła prywatna.

XXV Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie zajmuje się nauczaniem młodzieży na poziomie szkoły średniej. Indywidualna opieka oraz pomoc na każdym etapie rozwoju są gwarancją solidnego wykształcenia teoretycznego, ale również praktycznego. Młodzież posiada wiele umiejętności językowych oraz komputerowych, co pozwala im dalej rozwijać swoje pasje oraz talenty na drodze do samych sukcesów. Nauka w liceum ogólnokształcącym to niezwykle ważny etap w życiu każdego młodego człowieka, dlatego warto zapewnić mu najlepszą edukację. Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 25 im. Marzenny Okońskiej umożliwia swoim uczniom wybór ponad dwóch przedmiotów rozszerzonych, np. matematyki, geografii, biologii, języka polskiego, języka obcego i chemii. Lekcje odbywają się w kilkuosobowych grupach (od 2 do 8 osób), dzięki czemu skuteczność edukacji jest wyjątkowo wysoka.

Dlaczego szkoła społeczna jest lepsza niż publiczna?

Argumentów przemawiających za wyższością szkoły społecznej nad szkołą publiczną jest cała masa. Przede wszystkim szkoły publiczne są przepełnione, mają ilość uczniów, których niejednokrotnie nie mają gdzie pomieścić. Duża liczba dzieci w klasie zabija indywidualne podejście i tłamsi zainteresowania oraz pasje uczniów. Szkoła społeczna zaś gwarantuje małą ilość osób w klasach, co jest szczególnie ważne podczas nauczania w klasie maturalnej, gdzie przyszli studenci zyskują najwięcej umiejętności, które pomagają w uzyskaniu wysokich wyników z egzaminu dojrzałości. Możliwość wyboru przedmiotów rozszerzonych to gwarancja spersonalizowanego podejście do każdego dziecka wraz z rozwojem jego talentów.

Silnym argumentem przemawiającym za wyborem szkoły społecznej i niepublicznego liceum ogólnokształcącego są wyniki egzaminów końcowych. Młodzież, z liceów społecznych uzyskuje znacznie większe wyniki maturalne jednakowo z przedmiotów podstawowych, jak i rozszerzonych w porównaniu do rówieśników ze szkoły publicznej. Dzięki temu, że uczniowie nie są jedynie nauczani, a dodatkowo wpaja im się pasję do wielu przedmiotów, uzyskują świetne wyniki maturalne, które następnie otwierają im drzwi do najlepszych uniwersytetów świata.

Ilość zajęć pozalekcyjnych w szkołach publicznych jest bardzo znikoma. W większości zajęcia są na tyle przepełnione przez dużą ilość chętnych, że dzieci nie są w stanie niczego się na nich nauczyć. Z kolei szkoła społeczna oferuje niezliczoną ilość zajęć dodatkowych, a w szczególności nauki języka obcego.

Opracowanie:
Warszawa, al. Solidarności 101d
tel. 22 654 45 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać