Artykuł sponsorowany

Leczenie nawracających infekcji grzybiczych pochwy w Gabinecie Ginekologicznym w Gdańsku

Leczenie nawracających infekcji grzybiczych pochwy w Gabinecie Ginekologicznym w Gdańsku

Gros dorosłych kobiet boryka się z nawracającymi infekcjami grzybiczymi pochwy. Zwykle towarzyszy im świąd, pieczenie i nieładny zapach okolic intymnych. Co zrobić, gdy apteczne preparaty nie pomagają? Trzeba koniecznie wybrać się do ginekologa. Lek. med. Danuta Kardzis prowadzi Prywatny Gabinet Ginekologiczny w Gdańsku. Od ponad 20. lat dba o zdrowie intymne swoich pacjentek. Jak pozbyć się nawracających stanów zapalnych pochwy?

Jak dochodzi do rozwoju infekcji grzybiczej pochwy?

Za rozwój stanów zapalnych pochwy odpowiadają drożdżopodobne grzyby z rodzaju Candida. Stanowią one jeden ze składników prawidłowej flory pochwy i w normalnych warunkach nie są inwazyjne. Problemy zaczynają się, gdy dojdzie do zachwiania równowagi mikrobiologicznej w pochwie. Wtedy wspomniane wyżej grzyby zaczynają się namnażać i coraz bardziej kolonizować śluzówkę pochwy, co wywołuje stan zapalny.

Rozwojowi infekcji sprzyja obniżona odporność organizmu, ciąża, źle prowadzona cukrzyca, menstruacja oraz antykoncepcja hormonalna. Wielu ginekologów uważa, że przyczyną występowania nawracającego, grzybiczego zapalenia pochwy, jest też codzienne stosowanie wkładek higienicznych. Utrudniają one bowiem prawidłową wentylację miejsc intymnych, co sprzyja namnażaniu się patogenów. Inne przyczyny częstych infekcji drożdżakowych pochwy to: otyłość, duża ilość cukru w diecie i grzybica penisa u partnera.

Jakie są objawy infekcji grzybiczej pochwy?

Kandydoza pochwy może dawać różne objawy w zależności od stopnia nasilenia infekcji. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, typowym symptomem tej dolegliwości jest uporczywy świąd i pieczenie okolic intymnych. U wielu pacjentek występują też bezwonne, serowate upławy oraz podrażnienie warg sromowych. Ponadto panie skarżą się na brzydki, lekko drożdżowy zapach z pochwy. Jak leczy się drożdżycę pochwy w Gabinecie Ginekologicznym w Gdańsku?

Pacjentki, które zwrócą się o pomoc do lek. med. Danuty Kardzis, mogą mieć pewność, że specjalistka nie zignoruje zgłaszanych przez nie objawów i wdroży skuteczne leczenie. Zwykle polega ono na stosowaniu przeciwgrzybiczych leków dopochwowych i/lub doustnych. Największym uznaniem ginekologów cieszą się preparaty będące pochodnymi azolowymi oraz nystantyna. Po zakończeniu farmakoterapii warto wzmocnić naturalną florę mikrobiologiczną pochwy bakteriami kwasu mlekowego. Tego typu środki można kupić bez recepty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz