Artykuł sponsorowany

Leczenie nowotworów kobiecego układu płciowego w gabinecie ginekologicznym Katarzyny Detki

Leczenie nowotworów kobiecego układu płciowego w gabinecie ginekologicznym Katarzyny Detki

Co roku ponad 6 tysięcy Polek umiera z powodu nowotworów ginekologicznych. Rak jajnika oraz rak szyjki i trzonu macicy stanowią około 15% wszystkich nowotworów złośliwych diagnozowanych przez lekarzy. Dr n. med. Katarzyna Detka specjalizuje się w leczeniu nowotworów ginekologicznych. Specjalistka prowadzi swój gabinet w Kielcach, gdzie na co dzień zajmuje się profilaktyką, rozpoznawaniem i leczeniem nowotworów kobiecego układu płciowego.

Czym zajmuje się ginekologia onkologiczna?

Niektóre schorzenia kobiecych narządów płciowych wymagają szczególnego podejścia i specjalistycznej wiedzy medycznej. Tak jest w przypadku nowotworów ginekologicznych, których leczenie wymaga połączenia technik stosowanych w ginekologii i onkologii. Ginekolog onkologiczny oferuje kompleksowe wsparcie medyczne kobietom, u których podejrzewa się występowanie lub rozpoznano:

  • nowotwór szyjki macicy,

  • nowotwór jajowodu,

  • nowotwór jajnika,

  • nowotwór endometrium,

  • nowotwór sromu.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że wykrycie nowotworu ginekologicznego to nie wyrok śmierci. Współczesna ginekologia onkologiczna dysponuje zaawansowanymi metodami leczenia, a im wcześniej nowotwór zostanie rozpoznany, tym większa szansa na powrót do zdrowia. Właśnie dlatego pacjentki nie powinny rezygnować z corocznych, kontrolnych wizyt u ginekologa. Regularnie wykonywane badania profilaktyczne umożliwiają wczesne wykrycie niepokojących zmian.

Gabinet ginekologiczny Katarzyny Detki zaprasza na badania panie w każdym wieku. Placówkę wyposażono w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, a ceny konsultacji są niewygórowane. Pacjentki cenią ginekolog Katarzynę Detkę za delikatność, empatię i cierpliwe tłumaczenie niezrozumiałych dla nich kwestii.

Jakie objawy powinny zaniepokoić pacjentkę?

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Gedeon Richter Polska, które odbyły się w 2020 roku, wynika, że aż 53% Polek rezygnuje z kontrolnej wizyty u ginekologa. Część respondentek uznała, że nie czuje potrzeby, by się badać, inne zgłosiły, że w czasie pandemii trudniej było im umówić się do specjalisty. Dlaczego o tym wspominamy? Nowotwory ginekologiczne nie dają praktycznie żadnych objawów we wczesnym stadium rozwoju. Kobieta, u której guz rozwijał się przez lata, często ląduje na fotelu ginekologicznym zbyt późno. Jakie objawy powinny skłonić pacjentkę do jak najszybszej wizyty u ginekologa? Są to:

  • częste plamienia występujące poza miesiączką lub w okresie menopauzy,

  • krwiste upławy,

  • ból w podbrzuszu,

  • powiększony obwód brzucha.

Metody leczenia nowotworów ginekologicznych zależą m.in. od stadium choroby i indywidualnych potrzeb pacjentki. Specjaliści stosują leczenie chirurgiczne, radioterapię, chemioterapię i terapię celowaną.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz