Artykuł sponsorowany

Zbuduj przydomową oczyszczalnię ścieków z pomocą Centrum Instalacyjnego AQUA

Zbuduj przydomową oczyszczalnię ścieków z pomocą Centrum Instalacyjnego AQUA

Wiele działek, szczególnie tych najbardziej urokliwych, a więc zazwyczaj położonych na uboczu, nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. Jeszcze do niedawna jedyną alternatywą było wykonanie szamba. Jednak jego regularne opróżnianie jest kłopotliwe. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na przydomowe oczyszczalnie ścieków, które dodatkowo są ekologiczne. Czym charakteryzują się instalacje oferowane przez Centrum Instalacyjne AQUA?

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Działanie przydomowej oczyszczalni ścieków podzielone jest na dwa etapy – oczyszczanie beztlenowe i tlenowe. Poszczególne typy oczyszczalni różnią się od siebie budową, ale mają jeden wspólny element, czyli zbiornik osadnika gnilnego. To właśnie tam trafiają wszelkie ścieki, które na skutek procesów biochemicznych ulegają podziałowi na substancje nierozpuszczalne i rozpuszczalne. Ten proces trwa ok. 3 dni.

Natomiast rozwiązanie zastosowane w drugim etapie oczyszczania zależy od wybranego rodzaju oczyszczalni. To z kolei jest uwarunkowane m.in. ilością i typem odprowadzanych ścieków, wielkością działki i dostępną przestrzenią, a także przepuszczalnością oraz rodzajem gruntu.

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Jakie rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków są dostępne i który sprawdzi się najlepiej? Aby podjąć najlepszą decyzję, warto skorzystać z doradztwa profesjonalistów z Centrum Instalacyjnego AQUA. Firma, która posiada siedzibę w Kościerzynie i Pruszczu Gdańskim, oferuje oczyszczalnie:

  • ze złożem biologicznym – w zbiorniku, do którego trafiają ścieki z osadnika, znajduje się pełniąca funkcję filtra błona biologiczna z mikroorganizmów, które absorbują zanieczyszczenia z przepływających ścieków,
  • gruntowo-roślinne – nazywane także hydrobotanicznymi, które za pomocą wodolubnych roślin tworzą sztuczny ekosystem bagienny, gdzie ścieki oczyszczane w skutek procesów biochemicznych,
  • z filtrem piaskowym – czyli oczyszczalnie drenażowo-rozsączające wyposażone w specjalny filtr piaskowy, ścieki po przefiltrowaniu trafiają do drenażu zbierającego, a następnie są odprowadzane do gruntu,
  • z osadem czynnym – gdzie zbiorniku znajdują się odpowiednie mikroorganizmy, które są odpowiedzialne za rozkład tlenowy substancji organicznych w ściekach,
  • drenażowe rozsączające – ze względu na niski koszt i prostą budowę są najpopularniejszym rozwiązaniem, ścieki przechodzą przez sieć drenażową, a następnie oczyszczone trafiają do gruntu.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – budowa krok po kroku

Jeśli wybrany zostanie odpowiedni rodzaj przydomowej oczyszczalni ścieków, sam jej montaż jest stosunkowo prosty. Wystarczy odwiedzić sklep taki jak Centrum Instalacyjne AQUA, gdzie bez problemu można znaleźć wszelkie elementy niezbędne do wykonania oczyszczalni. Po wybraniu dogodnej lokalizacji należy przygotować wykop, umieścić w nim zbiornik oraz zamontować drenaż i pozostałe elementy. Ostatnim etapem jest uruchomienie oczyszczalni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz