Dowiedz się więcej...

Jesteś właścicielem firmy produkcyjnej lub usługowej? Prowadzisz agencję reklamową lub zajmujesz się promowaniem produktów? Zakładasz sklep internetowy i szukasz pomysłów na skuteczną reklamę? Wykorzystaj jedną z wielu możliwości, jakie oferują Ci drukarnie, i nawiąż współpracę w zakresie drukowania materiałów reklamowych, broszur, ulotek, opakowań oraz innych przydatnych akcesoriów.

Chcesz wiedzieć, co może Ci zaoferować wybrana drukarnia? Interesuje Cię zakres możliwości druku, wymiary oferowanych materiałów, dodatkowe urozmaicenia wydruku? A może poszukujesz informacji na temat usług stanowiących połączenie druku z projektowaniem materiałów reklamowych?

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy podpowiedzą Ci, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w Twojej dziedzinie. Przeglądaj ranking drukarni i dowiedz się, które spełniają Twoje oczekiwania. Poznaj cennik usług i podejmij decyzję o najkorzystniejszym dla Ciebie rozwiązaniu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na tej stronie.

Drukarnie

Drukarnia jest zakładem produkcyjnym specjalizującym się w wytwarzaniu materiałów poligraficznych. Zależnie od jej profilu i wykorzystywanych maszyn posiada ona konkretną specjalizację, dzięki której możliwe jest produkowanie konkretnych kategorii asortymentowych. W drukarniach powstają nie tylko książki i czasopisma, codzienna prasa, ale również ulotki i broszury reklamowe, katalogi, a także wszelkiego typu opakowania, formularze, druki samokopiujące i wiele innych materiałów.

Drukowanie wykonywane jest na każdym podłożu papierowym, od papieru makulaturowego i biurowego do grubej, wielowarstwowej tektury, a także na różnego typu tworzywach, foliach i innych materiałach. Metody druku decydują, czy zakład ma charakter ogólny czy też jest firmą wyspecjalizowaną w druku akcydensowym, dziełowym, prasowym lub innym.

Drukarnie świadczące szeroki zakres usług zajmują się również pracami introligatorskimi oraz posiadają specjalne pracownie projektowe, w których profesjonalni graficy przygotowują wzory wizytówek, materiałów reklamowych czy katalogów spełniających oczekiwania klienta.

Rodzaje druku

Drukowanie jest procesem polegającym na wielokrotnym nanoszeniu tego samego obrazu lub tekstu na papier, karton albo inne wybrane podłoże z zastosowaniem specjalnej techniki drukarskiej i z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn. Drukowanie może przybierać różne formy zależnie od planowanego efektu i rodzaju wykorzystanych materiałów.

W praktyce wyróżnia się trzy rodzaje druku: wypukły, płaski i wklęsły tworzone nieco inną techniką sprowadzającą się do położenia względem siebie elementów drukujących maszyny i części niedrukowanych. W najpopularniejszym obecnie powszechnie stosowanym druku wypukłym czcionki wysunięte są poza powierzchnię niedrukującą.

Wśród znanych dziś rodzajów druku wypukłego wyróżniają się fleksografia, typografia i typooffset. Stosowane powszechnie techniki druku płaskiego to offset i światłodruk. Techniką drukowania wklęsłego jest rozpowszechniona obecnie rotograwiura. Jedną z popularnych technik jest też sitodruk wykorzystujący specjalne siatki z otworkami, przez które przenika nakładana wałkiem farba.

Skład tekstu

Skład tekstu to termin zecerski, który określa zadanie polegające na fizycznym ułożeniu z pojedynczych czcionek tekstu przygotowanego do drukowania. Termin ten jest związany z historią drukowania, kiedy przygotowanie materiału do druku wymagało ręcznego wybrania czcionek i umieszczenia ich w specjalnej kasecie przez zecera.

Objęte terminem DTP współczesne przygotowanie materiałów do druku jest już w pełni skomputeryzowane, a skład sprowadza się do edycji w konkretnym programie bądź też przepisania tekstu z klawiatury do dokumentu tekstowego. Skład tekstu oznacza w tym przypadku materiał w takiej postaci, którą można dowolnie modyfikować, dokonując w niej poprawek treści lub układu tekstu.

We współczesnym drukarstwie funkcjonują pojęcia składu komputerowego, czyli przygotowania tekstu do druku za pomocą odpowiedniego programu do edycji i formatowania oraz składu maszynowego, który sprowadza się do automatycznego składania czcionek w urządzeniach sterujących maszynami zecerskimi (tzw. składopisach).

Artykuły

Zastosowanie druku w reklamie
Zastosowanie druku w reklamie pozwala na estetyczne zaistnienie marki w przestrzeni. Można to uzyskać za pomocą plakatu, baneru a także... hologramu. Sprawdź
Różne rodzaje specjalistycznych druków medycznych
W ramach świadczonych usług renomowane hurtownie druków medycznych są w stanie dostarczyć do poradni wszelkie zaświadczenia lekarskie czy druki recept.
Czym jest i jakie ma zalety druk cyfrowy?
Materiały reklamowe stosowane np. na powierzchnie sklepowe mogą być wykonywane w formie druku cyfrowego. Jest on tani, dokładny i pozwala na szybkie realizacje.
Różnice między haftem a nadrukiem odzieży reklamowej
Odzież reklamowa to doskonały sposób na to, aby zareklamować swoją firmę. Poznaj wszystkie różnice pomiędzy metodami haftu komputerowego a nadruków na odzieży.
Zastosowanie i formy druku wielkoformatowego
Druk wielkoformatowy ze względu na swoją formę docierania do ludzi to skuteczny sposób na promocję m.in. wydarzeń kulturalnych czy kampanii politycznych.
W jaki sposób działa drukarnia cyfrowa i dlaczego warto z niej korzystać?
Jeśli zastanawiasz się, na czym dokładnie polega laserowy druk cyfrowy i czy warto wybrać tę metodę, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Czytaj dalej.
Zastosowanie i formy druku wielkoformatowego - Drukarnia RAF Witold Szwaba
Druk wielkoformatowy ze względu na swoją formę docierania do ludzi to skuteczny sposób na promocję m.in. wydarzeń kulturalnych czy kampanii politycznych.
Czym wyróżnia się druk cyfrowy?
Druk cyfrowy to innowacyjna i pożądana metoda druku, wykonywana przy pomocy elektrofotograficznej maszyny drukarskiej połączonej z komputerem.

Znajdź najlepsze drukarnie