Artykuł sponsorowany

Awaryjne otwieranie drzwi. Co warto na ten temat wiedzieć?

Awaryjne otwieranie drzwi. Co warto na ten temat wiedzieć?
Co zrobić w przypadku zgubienia kluczy do mieszkania czy samochodu? Przede wszystkim nie można nigdy wpadać w panikę. Na samym początku warto jeszcze raz wszystko na spokojnie przejrzeć. Jeśli nigdzie ich nie ma, to sygnał, że zostały skradzione lub zgubione. Czy w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest włamanie do własnego domu czy wybicie szyby w samochodzie? Okazuje się, że nie.

Czym jest pogotowie zamkowe?

W sytuacjach kryzysowych warto o pomoc zwrócić się do doświadczonego ślusarza. Tego rodzaju usługi oferuje coraz więcej firm, takich jak na przykład Pogotowie Zamkowe. Specjaliści z tej dziedziny są w stanie bez klucza wejść do każdego budynku, ponieważ mają odpowiednie narzędzia i umiejętności, by to zrobić. Wielu z nich pracuje całodobowo, dlatego po pomoc zadzwonić można nawet w środku nocy.  Warto jednak pamiętać na końcu, aby z uwagi na bezpieczeństwo, wymienić zamek, a dokładniej samą wkładkę. Najlepszym rozwiązaniem są z oczywistych względów modele antywłamaniowe.

Zatrzaśnięcie drzwi w samochodzie

Innym, często spotykanym problemem jest zatrzaśnięcie drzwi we własnym samochodzie. Zdarzyć się to może w każdym miejscu, wystarczy chwila nieuwagi. Również i w tej sytuacji nie wolno panikować. Warto sprawdzić czy na pewno żadne drzwi się nie otwierają, a dopiero potem zadzwonić po pomoc. Wybicie szyby nie jest nigdy rozwiązaniem dobrym, ponieważ zakup nowej szyby najczęściej kosztuje więcej niż pomoc fachowca. Przy okazji można również zarysować lakier czy zniszczyć tapicerkę samochodu. Z pomocą przychodzą na szczęście pogotowia zamkowe, które działają w każdym większym mieście, a nierzadko za dodatkową dopłatą mogą dojechać również na przedmieścia.

Jak przebiega awaryjne otwieranie drzwi?

Co jest potrzebne do awaryjnego otwierania drzwi? Przede wszystkim osoba zgłaszająca problem musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi bowiem potwierdzić, że ma ona prawo dostać się do danego budynku czy samochodu. Takim dokumentem jest akt własności mieszkania, umowa najmu czy dokument potwierdzający jej zameldowanie. Dopiero po zweryfikowaniu tych danych ślusarz może przystąpić do działania i otworzyć zatrzaśnięte czy zamknięte drzwi. Zdecydowana większość osób nie ma przy tym pojęcia jakie zamki ma zamontowane w swoich drzwiach. Jednak w przypadku doświadczonych ślusarzy nie jest to problemem. Są oni bowiem dużo dowiedzieć się dzięki kilku pytaniom pomocniczym m.in. czy zamek zamyka się od środka pokrętłem czy kluczem bądź jak wygląda sam zamek.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz