Artykuł sponsorowany

Broń sportowa – co warto o niej wiedzieć?

Broń sportowa – co warto o niej wiedzieć?

Zainteresowałeś się strzelectwem? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat broni palnej do celów sportowych i zacząć rozwijać swoją nową pasję? Zastanawiasz się, czy potrzebujesz pozwolenia do użytkowania jej, a jeśli tak, to, jak je zdobyć? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Czym jest broń sportowa?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest broń sportowa. Do tej grupy zalicza się następującą broń palną:

  • bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm,
  • centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm,
  • gładkolufową o dowolnym kalibrze,
  • przystosowaną wyłącznie do strzelania przy użyciu prochu czarnego.

Zanim podejmiesz decyzję, który rodzaj i model będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy – pistolet, karabin czy strzelba, powinieneś skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą np. z firmy Hubertus. Działa ona na rynku nieprzerwanie od ponad 32 lat i przez ten czas udało się jej pozyskać szerokie grono stałych klientów. Dzięki pomocy specjalisty, Twój wybór nie będzie przypadkowy, a dobrze przemyślany i dostosowany do uprawianej dyscypliny. 

Broń sportowa – rodzaje

Broń sportową dzielimy na pneumatyczną, kulową oraz śrutową. Ten pierwszy typ służy do strzelań dokładnych i do tarczy ruchomej. Broń kulowa jest stosowana w strzelaniach dokładnych, strzelaniach szybkich, strzelaniach praktycznych, strzelaniach do tarczy ruchomej oraz biatlonie. Natomiast broń śrutową wykorzystuje się podczas strzelania praktycznego i do strzelań pozorujących polowania na ptactwo.

Pozwolenie na broń sportową

Jedynym miejscem, na którym możesz strzelać bez pozwolenia na broń sportową, jest strzelnica. Jeżeli chciałbyś je zdobyć, to należy spełnić szereg kryteriów. Po pierwsze musisz ukończyć 21 lat, być zdrowy i niekarany. Następnie trzeba dołączyć do klubu strzeleckiego. Po trzech miesiącach od przystąpienia do niego należy zdać egzamin na Patent Strzelecki i dopiero wtedy można wystąpić o licencję sportową.

Opracowanie:
Białystok, Saturna 41
tel. 85 653 22 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz