Artykuł sponsorowany

Budosprzęt Sp. z o.o.| Do czego mogą być używane koziołki murarskie?

Budosprzęt Sp. z o.o.| Do czego mogą być używane koziołki murarskie?

Istnieje szereg robót murarskich, jak również wykończeniowych, które ciężko jest wykonywać „z ziemi”, a do których wynajem rusztowań będzie całkowicie niepraktyczny i nieopłacalny. Świetnie w takiej sytuacji sprawdzają się koziołki murarskie, zwłaszcza te z firmy Budosprzęt Sp. z o.o. Do jakich prac sprawdzą się, jaki rozmiar koziołków kupić, by gwarantowały bezpieczeństwo prowadzonych prac?

Czym są kozły budowlane?

Do podstawowych asortymentów wykorzystywanych w budowlance, a także pracach instalatorsko-budowlanych i wykończeniowych zalicza się stojaki budowlane, potocznie nazywane kobyłkami, czy też kozłami budowlanymi. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Budosprzęt Sp. z o.o.:

to niezastąpiona pomoc w pracach naprawczych, ale także podczas malowania, tynkowania, gipsowania, tapetowania, murowania. Dużą ich zaletą jest uniwersalność - mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych. Praktycznie każda czynność remontowa prowadzona na wysokości do 3,5 m wymaga zastosowania kozłów budowlanych.

Czym wyróżniają się metalowe kozły murarskie?

Dawniej stosowano do prac na małych wysokościach kobyłki z drewna, dziś zastąpiły je nowoczesne stelaże rusztowania z metalu. Te z firmy Budosprzęt Sp. z o.o. można zakupić w jednym z dwóch zakresów prac. Dostępne są koziołki w rozmiarze 0,8-1,2 m (15,5 kg) oraz 1,2 -1,8 m (19,5 kg). Dodatkowo celem zwiększenia poziomu bezpieczeństwa można zamocować na nich ramię pod burtę boczną zabezpieczającą pracownika przed upadkiem. Kozły budowlane składają się ze stojaków i pomostu, który tworzą deski układane w dwóch płaszczyznach.

Zastosowanie kobyłek murarskich

Poza wspomnianymi pracami, koziołki budowlane wspomnianej firmy mogą posłużyć jako mini rusztowania. Jest to możliwe dzięki możliwości montowania ich w konstrukcje dwupoziomowe. Jak przestrzega nas nasz rozmówca, rozstawiając kobyłkę, w tym układzie trzeba pamiętać, aby szerokość dolnego modułu wynosiła minimum 1 m szerokości. Wykorzystuje się je jako podstawa stołu roboczego czy przedłużenie stołu warsztatowego.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz