Artykuł sponsorowany

Czym są regały wspornikowe i jakie jest ich zastosowanie?

Czym są regały wspornikowe i jakie jest ich zastosowanie?

W magazynie częstym problemem jest składowanie ciężkich przedmiotów o wydłużonym kształcie, takich jak: listwy, rury, pręty, płyty, dłużyce czy deski. Takie towary powinny być przechowywane w odpowiedni sposób tak, by nie uległy deformacjom i nie stanowiły zagrożenia życia lub zdrowia pracowników albo klientów znajdujących się w pobliżu. Właściwe magazynowanie nie byłoby z pewnością możliwe bez udogodnień w postaci regałów wspornikowych. Z naszego artykułu dowiesz się, czym one są i w jakich branżach znalazły zastosowanie.

Budowa i podział regałów wspornikowych

Stalowe regały wspornikowe to konstrukcje systemowe, złożone z pionowego stelaża (słupków) oraz osadzonych na nim, poziomych wsporników umiejscowionych jednostronnie lub dwustronnie. Istnieją rożne rodzaje takich konstrukcji: bezpółkowe albo z systemami półek umocowanych na stałe bądź ruchomych, a także stacjonarne i jezdne. Wsporniki mogą zaś mieć jednakową lub zróżnicowaną długość, w zależności od specyfiki magazynu – popularnym rozwiązaniem w hurtowniach są estetyczne i funkcjonalne modele choinkowe, mające wsporniki wydłużone przy podłożu oraz krótkie w szczycie, co ułatwia ekspozycję i dostęp do towaru.

Konstrukcje wspornikowe mogą też stanowić tak zwane statyczne systemy składowania, czyli wysokie, wielokondygnacyjne regały, które łączą w sobie funkcję nośną względem budynku oraz funkcję składowania. Zgodnie z polskim prawem budowlanym, systemy te projektują wyłącznie architekci z uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń, uwzględniając dopuszczalne obciążenie konstrukcji obiektu oraz poszczególnych wsporników.

Szerokie zastosowanie regałów wspornikowych

Jak zauważa Jarosław Chmielarek z firmy JCM: stalowe, stabilne regały ze wspornikami cieszą się ogromną popularnością wśród producentów i przedsiębiorców, zajmujących się dystrybucją różnego rodzaju towarów, między innymi dla branży meblowej, budowlanej czy instalacyjnej. Na półkach lub bezpośrednio na wspornikach układane są zwykle rury, tarcica, krokwie, profile stalowe, profile okienne, płyty meblowe i blachy.

Regały z dłużycą możesz z powodzeniem umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz hali, sklepu bądź magazynu, ponieważ są one wyposażone w antykorozyjną, ocynowaną powłokę i, w razie potrzeby, zadaszenie. Są to bezpieczne, wygodne systemy do ekspozycji towarów, dlatego też znalazły szerokie zastosowanie w marketach budowlanych oraz magazynach meblowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz