Do czego służą silosy zbożowe firmy Riela Polska?

Silosy zbożowe cieszą się zainteresowaniem średnich i dużych firm; gospodarstw rolnych oraz hodowlanych. Przechowywane w nich ziarna, są chronione przed wilgocią oraz złymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zboże. Firma Riela Polska sp. z o.o. jest liderem zajmującym się ich projektowaniem i budową, więc możemy długotrwale przechowywać ziarna.
Jakie silosy oferuje firma Riela Polska sp. z o.o.?
Silosy zbożowe są potrzebne do magazynowania ziarna. Dzięki połączeniu ocynkowanej blachy falistej z zamontowanymi pierścieniami wzmacniającymi konstrukcja skutecznie chroni zboże przed opadami i zimnem, więc magazynowanie jest bezpieczne. Firma Riela Polska sp. z o.o. oferuje silosy zbożowe płaskodenne i lejowe, paszowe, spedycyjne, oraz zbiorniki przeznaczone do przechowywania wody lub gnojowicy.
Najpierw przygotowuje się projekt, a następnie przystępuje do budowy. Zbiorniki są wykonywane z najwyższej jakości blachy o grubości cynku 600 gr/m2, niebywałej wytrzymałości Re = 560 MPa, Rm = 550 MPa i twardości 145 HBW, zapewniającej najwyższą trwałość i żywotność.
– mówi ekspert.
Firma zapewnia bezpieczeństwo konstrukcji: obciążenie dachu śniegiem 197 kg/m2, odporność na wiatr do 190 km/h oraz przyjęty ciężar ziarna 900 kg/m3. Szczelność płaszcza jest zachowana dzięki odpowiedniemu kształtowi fali, za sprawą wysokiej jakości materiałów uszczelniających i śrubowych.
Jak przechowywać ziarno w silosach zbożowych?
Ziarno powinno być odpowiednio przygotowane do przechowywania, żeby zachowało swoją wartość. Plony muszą być suche i zdrowe, ponieważ mogą pojawić się problemy ze szkodnikami. Silos musi być utrzymany w nienagannej czystości. Sprzęt do transportu nie może zawierać starego ziarna, z tego względu, że nawet niewielkie ilości spleśniałego zboża, przysporzą sporych problemów. Zbiór z pól zazwyczaj jest wilgotny, dlatego należy zapewnić odpowiedni system wentylacyjny. Poza tym trzeba go jeszcze schłodzić, dzięki czemu następuje zmniejszenie aktywności szkodników i chorób w silosie.