Gabinet Lekarski Lek. Med. Gastrolog Krzysztof Beszter zajmuje się leczeniem chorób układu pokarmowego

Układ pokarmowy służy do pobierania, trawienia i przyswajania pożywienia oraz wydalania niestrawionych resztek. Jeżeli jego praca zostanie zaburzona, to wpływa to również negatywnie na inne funkcje życiowe. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najczęstsze objawy chorób układ pokarmowego oraz jak z nimi skutecznie walczyć. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Objawy chorób układu pokarmowego
Choroby układu pokarmowego utrudniają codzienne funkcjonowanie. Do ich najczęstszych objawów zalicza się: bóle brzucha, nudności i wymioty, biegunkę, zaparcia, wzdęcia i gazy, zgagę, dysfagię (problemy z połykaniem pokarmu) oraz krwawienie z odbytu. Jeżeli dostrzeżesz u siebie niepokojące sygnały, które definitywnie nie są zatruciem, to powinieneś zgłosić się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyny, wykonania niezbędnych badań i wdrożenia odpowiedniego leczenia chorób układu pokarmowego. Jednym ze specjalistów w tej dziedzinie jest gastrolog Krzysztof Beszter. Prowadzi on dwa gabinety – w Bielsku-Białej i Żywcu. Można w nich wykonać badania endoskopowe jelita grubego, badania histopatologiczne, kolonoskopię, gastroskopię, rektoskopię oraz zdjęcia USG jamy brzusznej i całego przewodu pokarmowego.
Poznaj niektóre choroby układu pokarmowego
Układ pokarmowy składa się z wielu części – jamy ustnej, gardła, przełyku, żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego i odbytu oraz gruczołów: wątroby, trzustki i ślinianek. Oznacza to, że choroby mogą dotknąć każdego z tych elementów. W przypadku górnego odcinka może dojść do zapalenia lub żylaków przełyku, a nawet zmian nowotworowych. Jeżeli chodzi o żołądek, to pacjenci najczęściej cierpią na zapalenie błony śluzowej żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy, chorobę wrzodową, dyspepsję oraz raka. Natomiast jelita najczęściej dotykają zapalenia, uchyłki, przepuklina, choroba Leśniowskiego-Crohna, hemoroidy oraz nowotwory. Pozostałymi popularnymi schorzeniami są te wywołane przez pasożyty ludzkie oraz wirusowe zapalenie wątroby, zapalenie trzustki czy pęcherzyka żółciowego.