Artykuł sponsorowany

Jak rozebrać drewnianą stodołę?

Jak rozebrać drewnianą stodołę?
Drewniane stodoły były stawiane na wielu wiejskich posesjach, dlatego również w dzisiejszych czasach można zakupić nieruchomość, na której będzie znajdowała się tego typu konstrukcja. Niestety, ze względu na upływ czasu, nie będzie nadawała się do dalszego użytku i jedynym rozwiązaniem jest jej rozebranie. W jaki sposób należy to zrobić, aby nie narazić swojego życia lub zdrowia?

Dlaczego nie powinieneś zwlekać?

Właściciele posesji często zwlekają z rozbiórką niepotrzebnych konstrukcji i budynku, gdyż obawiają się, że będzie to czynność wyjątkowo pracochłonna i wiąże się z wysokimi kosztami. Należy jednak wiedzieć, że zwlekanie z rozbiórką drewnianej stodoły może być niebezpieczne! Drewno nie jest materiałem „nieśmiertelnym” i w przypadku starych stodół, zwykle jest kruche, niekiedy zgniłe i zarobaczone. Wystarczy nieznaczne obciążenie lub silniejszy podmuch wiatru, aby konstrukcja runęła. Jest to szczególnie niebezpieczne wtedy, kiedy na posesji bawią się dzieci. Maluchy nie zdają sobie sprawy, że tak wielka konstrukcja może się zawalić i zrobić im krzywdę. Chętnie zwiedzają tego typu miejsca i nie obawiają się konsekwencji. Jeśli na Twojej posesji znajduje się stara, niepotrzebna stodoła – nie zwlekaj z jej rozbiórką. Spraw, aby Twoje podwórko było bezpieczne i estetyczne.

Czy warto samodzielnie?

Samodzielna rozbiórka dużych konstrukcji to zadanie trudne i niebezpieczne. Może zająć nawet kilka tygodni. Praca wymaga odpowiedniego przygotowania. Trzeba mieć wiedzę w zakresie prac rozbiórkowych i wiedzieć, jak chronologicznie je wykonywać, aby nie narazić swojego zdrowia. Rozbiórka drewna wymaga również odpowiedniej odzieży BHP. Powinieneś zaopatrzyć się w ubranie, które będzie chroniło Twoje ciało przed otarciami, najlepiej długie spodnie i koszulę z długim rękawem. Dłonie należy chronić przy pomocy rękawic, które uniemożliwią wbijanie się drzazg. Rozbiórka drewnianej stodoły bardzo często wiąże się z masą pyłu unoszącego się w powietrzu, dlatego przydatne mogą okazać się również gogle ochronne i maseczka przeciwpyłowa. Jeśli nie masz właściwego wyposażenia i wiedzy w zakresie rozbiórki drewnianych konstrukcji, lepiej zdecydować się na usługi profesjonalistów. To o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci sporo pracy i nerwów.

Komu zlecić rozbiórkę?

Rozbiórkę drewnianych konstrukcji oferuje wiele przedsiębiorstw, lecz nie warto decydować się na usługi pierwszej lepszej firmy. Przejrzyj oferty i wybierz taką firmę, która będzie niedroga, a jednocześnie cieszy się pozytywną opinią klientów. Przykładem może być przedsiębiorstwo Sylvva, którego siedziba znajduje się w Godziszowie Trzecim. Korzystanie z usług specjalistów to nie tylko bezpieczeństwo, ale również pewność, że wszystko zostanie wykonane w ekspresowym tempie i posesja będzie idealnie uporządkowana.

Oceń artykuł (3)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz