Artykuł sponsorowany

Jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?

Jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?

Jeżeli chcemy zatrudnić cudzoziemca do pracy lub samodzielnie staramy się o uzyskanie pozwolenia na pobyt czasowy w Polsce, dobrze jest wiedzieć o najważniejszych kwestiach formalnych z tym związanych. Kto może złożyć wniosek o pobyt czasowy, jak wygląda jego składanie oraz co powinien zawierać prawidłowo skompletowany wniosek? 

 

Kto może ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy?

 

Zezwolenie na pobyt czasowy to niezbędny element legalizacji pobytu w kraju. Jeżeli cudzoziemiec chce przebywać w kraju legalnie, musi spełnić wszelkie formalności z tym związane. 

 

O zezwolenie na pobyt czasowy może ubiegać się cudzoziemiec, który planuje przebywać na terytorium Polski i pracować dłużej niż 3 miesiące. Aby móc ubiegać się o zezwolenie, cudzoziemiec musi posiadać również potwierdzenie posiadania ubezpieczenia zdrowotnego finansowane ze środków publicznych lub ubezpieczenie prywatne. Co więcej, istnieją również warunki, które musi spełnić pracodawca chcący zatrudnić cudzoziemce, aby móc ubiegać się o pozwolenie.

 

Kwestie formalne zazwyczaj trwają bardzo długo i wymagają odpowiedniej wiedzy. Jeżeli czujemy, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie złożyć odpowiedniego wniosku o pobyt tymczasowy, wtedy warto zdecydować się na pomoc doświadczonej firmy. CAROBLANCO oferuje profesjonalne doradztwo w legalizacji zatrudnienia oraz uzyskania pozwolenia na pobyt czasowy w Polsce. Doświadczeni pracownicy udzielą wsparcia na każdym etapie postępowania.

 

Jak złożyć wniosek o pobyt czasowy?

 

Legalizacja pobytu wymaga złożenia odpowiedniego wniosku do wojewody właściwego ze względu na miejsce pobytu. Prawidłowo wypełniony wniosek cudzoziemiec powinien złożyć samodzielnie, ponieważ przy składaniu wniosku zostaną pobrane odciski linii papilarnej. Warto pamiętać o zachowaniu terminowości. Wniosek powinien zostać dostarczony najpóźniej, ostatniego dnia legalnego pobytu w kraju. Istnieje możliwość wysłania wniosku pocztą. Wtedy w terminie do 7 dni od otrzymania wniosku, wojewoda wyślę wezwanie do osobistego stawienia się w urzędzie. 

 

Pamiętaj, że wniosek gotowy do rozpatrzenia musi być kompletny. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie urzędu lub możesz skorzystać z pomocy firmy doradczej, która zadba o kwestie formalne wniosku i udzieli Ci pomocy z jego skompletowaniem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz