Artykuł sponsorowany

Montaż konstrukcji stalowych

Montaż konstrukcji stalowych

W jaki sposób sprawnie i w przystępnej cenie zbudować halę przemysłową? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Idealnym rozwiązaniem dla tego typu przedsięwzięć są konstrukcje stalowe. Sprawdzają się one w wielu różnorodnych branżach takich jak przemysł, rolnictwo, czy też sport. Jakie są ich zalety oraz jak przebiega montaż takiego rodzaju hal?

Zalety konstrukcji wykonanych ze stali

Jedną z głównych zalet tego typu konstrukcji jest szybki czas realizacji. Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bez względu na panującą pogodę. Poza tym sama konstrukcja nie wymaga suszenia i jest gotowa do użytku zaraz po zakończeniu budowy.

Hale z konstrukcji stalowych mają uniwersalne przeznaczenie. W powstałych konstrukcjach stalowych można w łatwy sposób wprowadzać zmiany poprzez dodawanie wzmocnień, podstawień, kolumn czy nośników. Ponadto w przypadku uszkodzenia konstrukcji wynikającego np. z uderzenia pojazdu bądź pożaru możliwa jest łatwa i szybka naprawa uszkodzonej części lub jej wymiana.

Spośród dostępnych materiałów przeznaczonych do wznoszenia budynków, stal ma najwyższą wartość wytrzymałościową oraz najwyższy moduł sprężystości. Ponadto charakteryzuje się bardzo korzystnym stosunkiem ładunku masy do masy samej konstrukcji nośnej.



Przebieg montażu konstrukcji stalowych

Każdy kto planuje budowę hali na podstawie montażu konstrukcji stalowej powinien wiedzieć, że prace budowlane należy poprzedzić stworzeniem odpowiedniego projektu. Budowę tego rodzaju hal warto powierzyć w ręce doświadczonej firmy zajmującej się stawianiem tego typu konstrukcji. Jedną z nich jest Mj servis z Polic. We współpracy z projektantami możliwe jest utworzenie specyfikacji projektu z uwzględnieniem wszystkich oczekiwań klienta. Na etapie projektowania istotna jest branża w jakiej działa przedsiębiorstwo, aby uwzględnić konieczne parametry budynku. Projekt hali powinien zawierać wszelkie niezbędne obliczenia, rysunki i rozwiązania konstrukcyjne. Przed rozpoczęciem budowy hali z konstrukcji stalowych konieczne jest również uzyskanie odpowiedniego zezwolenia na budowę.

Po przygotowaniu i zebraniu wszystkich potrzebnych dokumentów można przejść do etapu budowy. Wyjście w teren rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania terenu pod budowę. Istotne jest dokładne wyrównanie miejsca, na którym stanie hala oraz zastosowanie odpowiednich fundamentów co pozwoli na zapewnienie konstrukcji stabilności oraz trwałości.

Bardzo ważnym etapem budowy jest wzniesienie nośnych elementów konstrukcji. Pozwolą one na nadanie odpowiedniego kształtu hali. W przypadku stalowych hal zazwyczaj stosowane są szkielety prętowe. Montaż takiego szkieletu polega na zamieszczeniu tak zwanych słupów wsporczych, na których opierać się będzie cała konstrukcja hali. Następnie na szkielecie umieszczane są kratownice i inne stalowe części konstrukcyjne, które przytwierdza się stalowymi śrubami. Poza tym, aby wzmocnić całą konstrukcję używane są tak zwane profile wzmacniające. Stosuje się je głównie w celu ustabilizowania i usztywnienia budynku.

Wykończenie hali to ostatni etap stawiania konstrukcji stalowej i polega na zamieszczeniu na szkielecie budynku kaset lub płyt izolowanych. Zazwyczaj wypełnia się je dodatkowo styropianem, wełną mineralną bądź pianką poliuretanową. Są one nie tylko łatwe w montażu i bardzo funkcjonalne, ale i estetyczne. Na samym końcu budowy wmontowywane zostają okna i drzwi.

Konstrukcje wykonane ze stali są dobrą i bardzo konkurencyjną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Sam proces powstawania budynku jest dużo tańszy i szybszy w realizacji, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i współpracy z doświadczoną firmą efekt końcowy  pewnością zadowoli każdego inwestora.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz