Artykuł sponsorowany

Na czym polega regeneracja rozruszników oferowana przez firmę Almar Systemy Zabezpieczenia?

Na czym polega regeneracja rozruszników oferowana przez firmę Almar Systemy Zabezpieczenia?

Rozruszniki to nietanie urządzenia, które słyną z długiej żywotności. Jednak one również kiedyś przestają działać. Nie oznacza to jednak, że zawsze stary rozrusznik należy wymienić na nowy egzemplarz. Można także skorzystać z usługi regeneracji rozrusznika, której przebieg opiera się o metodę naprawy starego urządzenia za pomocą nowych części. Sprawdź, jaką funkcję pełni rozrusznik oraz jak wygląda jego regeneracja.

Jaką funkcję pełni rozrusznik w samochodzie?

Rozrusznik służy do rozruchu silnika spalinowego. Powoduje obrót wirnika jednostki napędowej, dzięki czemu wał napędowy zaczyna obracać się z odpowiednią prędkością i inicjowana jest praca silnika spalinowego. Specjaliści pracujący w firmie oferującej naprawę i regenerowanie rozrusznika Almar Systemy Zabezpieczenia podkreślają, że rozrusznik jest niewielkim narzędziem, jednak odgrywa wielką rolę – jego mała zębatka zazębiona jest z wielką zębatką na silniku spalinowym. Podczas przekręcania kluczyka w stacyjce napięcie z akumulatora przekazywane jest na włącznik elektromagnetyczny. Mechanizm sprzęgający przesuwa się, a na szczotki węglowe doprowadzony zostaje prąd. Wytworzone w ten sposób pole magnetyczne wraz z magnesami stojana wywołuje obrót wirnika i koła zamachowego.

Kiedy konieczna jest naprawa lub regeneracja rozrusznika?

Sygnałami informującymi kierowcę o awarii lub nieprawidłowym działaniu rozrusznika są przede wszystkim problemy z uruchomieniem samochodu, zbyt powolny rozruch lub niepokojące odgłosy. Wtedy należy poddać samochód diagnostyce. Problem może być banalny i prosty do rozwiązania. Jednak często właśnie w ten sposób okazuje się, że konieczna jest naprawa rozrusznika.

Jak przebiega regeneracja rozrusznika?

Regenerację rozrusznika rozpoczyna się od rozebrania urządzenia na części. Należy dokładnie wyczyścić każdą z nich, niektóre elementy mogą wymagać piaskowania. Po tym etapie można ocenić, które części mogą zostać zamontowane ponownie, a które wymagają wymiany. Elementy nienadające się do użycia zostają zamienione na nowe, o takich samych parametrach technicznych. Co ważne, szczotki węglowe wymienia się na nowe bez względu na ich stan, a dla dobrej współpracy konieczne jest toczenie i szlifowanie komutatora wirnika. Wymienić należy także tuleje i łożyska. Wirnik musi zostać zastąpiony tylko, gdy znalezione zostaną przerwy w uzwojeniu lub uszkodzenia izolacji. Po dokładnej ocenie każdego elementu, skompletowaniu nowych części i dopracowaniu szczegółów, rozrusznik może zostać złożony.

Opracowanie:
Białystok, Elewatorska 37
tel. 502 470 472
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz