Otwierasz gabinet kosmetyczny? Sprawdź, w co musisz go wyposażyć

Oferta gabinetów kosmetycznych jest zróżnicowana – właściciele takich obiektów proponują klientom m.in.: masaże, zabiegi manicure i pedicure, peelingi (np. kawitacyjny), depilację woskiem. Aby przeprowadzenie poszczególnych zabiegów było możliwe, na stanie gabinetu kosmetycznego musi znaleźć się profesjonalne wyposażenie. Jakie meble oferują dziś producenci? Jakie urządzenia można zakupić w firmach zajmujących się dystrybucją wyposażenia gabinetów kosmetycznych?
Biurka, fotele, taborety, czyli meble w gabinecie kosmetycznym
Ważną częścią wyposażenia gabinetu kosmetycznego są meble. Za podstawowy mebel należy uznać fotel kosmetyczny. W zależności od zakresu usług oferowanych przez gabinet, producenci proponują fotele kosmetyczne elektryczne i hydrauliczne. Jeżeli właściciel gabinetu ma w planach świadczenie zabiegów manicure i pedicure, to również może zakupić specjalny fotel.
Hurtownia kosmetyczna Mscosmetics oferuje również szeroki wybór biurek, które są nieocenione przy wykonywaniu manicure. Z uwagi na zróżnicowane potrzeby, są one sprzedawane z szufladami pozwalającymi na przechowywanie kosmetyków, a także specjalnymi lampami. Do wybranego modelu zainteresowani mogą dokupić np. pochłaniacz pyłu, który podwyższy jakość świadczonych usług.
Wyposażenie gabinetu kosmetycznego to także wygodne taborety i krzesła. Kosmetyczkom producenci proponują komfortowe hokery kosmetyczne, zaś z myślą o klientkach gabinet można wyposażyć w odpowiednie krzesła lub fotele. Przydadzą się także duże lustra do wizażu i stojaki, np. na lakiery do malowania paznokci.
Jakie urządzenia powinny znaleźć się na stanie gabinetu kosmetycznego?
Nie tylko meble są niezbędne w gabinecie kosmetycznym – równie ważne są urządzenia, które są niezbędne do prawidłowego wykonania większości zabiegów. Wyposażenie gabinetu kosmetycznego w tym zakresie obejmuje:
- lampy kosmetyczne – w ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się lampy UV, które są niezbędne do utwardzenia lakierów hybrydowych,
- wapozony kosmetyczne – urządzenia te mają szerokie zastosowanie, pozwalają np. zmiękczyć skórę, przydają się też podczas masażu,
- frezarki kosmetyczne – pozwalają dokładnie i szybko wykonać zarówno manicure, jak i pedicure,
- kombajny kosmetyczne – jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia mające szerokie zastosowanie; w zależności od budowy umożliwiają wykonanie makijażu permanentnego, mezoterapii bezigłowej i mikrodermabrazji diamentowej.
Większość z wymienionych urządzeń jest nieustannie ulepszana. Wszystko po to, aby zabiegi wykonywane przy ich użyciu były bezbolesne, a uzyskany efekt najlepszy z możliwych.