Artykuł sponsorowany

Płyty fundamentowe z systemem ogrzewania wodnego

Płyty fundamentowe z systemem ogrzewania wodnego

Nowoczesne budownictwo wykorzystuje tak zwane płyty fundamentowe, które oprócz szeregu zalet konstrukcyjnych (wyróżniają się dzięki nim na tle fundamentów tradycyjnych) umożliwiają wdrożenie wydajnych systemów grzewczych. Są nimi płyty fundamentowe z systemami ogrzewania wodnego, które jest znacznie sprawniejsze, niż ogrzewanie nadmuchowe czy też grzejnikowe.

Z czego składa się system ogrzewania wodnego?

Tradycyjne systemy ogrzewania instalowane są w budynku po jego oddaniu w stanie surowym zamkniętym – wcześniej wykonane są tylko odpowiednie instalacje uzbrojenia terenu. Inaczej jest w wypadku systemów ogrzewania wodnego w płytach fundamentowych. Cała sieć wykonywana jest w tym samym czasie, co pozwala na znaczną oszczędność czasową i szybsze oddanie budynku do użytku (stan deweloperski). Sieć systemu ogrzewania wodnego zakłada zainstalowanie rur polipropylenowych (np. fi16-18), których pętle są umieszczanie w płytach fundamentowych. Warto wiedzieć, że tego typu instalacje mogą wykorzystywać wszystkie rodzaje pieców, w tym piece gazowe, pompy ciepła czy też piece na paliwa stale. Ważne jest jednak to, aby zatrudniać podmioty takie, jakie firma Termico, które wyspecjalizowane są nie tylko w wykonawstwie samych płyt fundamentowych, ale przede wszystkim płyt z systemami grzewczymi.

Działanie płyt fundamentowych grzewczych

Płyty fundamentowe grzewcze utrzymują stałą temperaturę podłogi, która wynosi od 21 do 24 stopni Celsjusza. Przy takiej temperaturze i przy ogrzewaniu niewykorzystującym ogrzewania nadmuchowego nie dochodzi do powstawania prądów konwekcyjnych, które powodują między innymi roznoszenie się kurzu wewnątrz pomieszczeń. Warto wiedzieć również, że płyty fundamentowe grzewcze posiadają świetne izolacje termiczne, a także hydroizolacje – pozwala to na uniknięcie kapilarnego podciągania wód gruntowych. Technologia posadowienia fundamentowej płyty grzewczej polega bowiem na umieszczeniu pod nią zagęszczonej warstwy pospółki i żwiru (warstwy drenażowej), a także warstw styropianu (warstwy przeciwwilgociowej i termoizolacyjnej).

Zalety podłogowego ogrzewania

Podłogowe ogrzewanie stosowane w technologii płyt fundamentowych wykazuje wiele zalet. Pierwszą z nich jest oszczędność energii – w porównaniu z ogrzewaniem nadmuchowym jest to nawet kilkunastoprocentowa w skali roku oszczędność energetyczna. Kolejnymi zaletami jest lepszy poziom wilgotność we wnętrzach i ich mikroklimat, a także brak unoszącego się w powietrzu kurzu. Ogrzewanie podłogowe umożliwia również rozłożenie temperatury na całą powierzchnię domu, a brak grzejników w pomieszczeniach jest olbrzymim plusem dla estetyki wnętrza.

Opracowanie:
Borowie, Bankowa 13
tel. 664 745 512
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz