Posadzki metakrylowe – ciekawa alternatywa dla posadzek epoksydowych

Dzięki szybkości wykonania, wysokim parametrom technicznym oraz szerokiego wyboru kolorów i wzorów, posadzki metakrylowe mają szerokie zastosowanie w wielu różnych miejscach, gdzie istotny jest czas wykonania podłogi. Istnieje mnóstwo cech, które przemawiają za wyborem posadzki metakrylowej. Zobacz, jakimi właściwościami się charakteryzuje i czemu warto.
Czym jest posadzka metakrylowa?
Posadzki metakrylowe to jeden z rodzajów posadzek żywicznych. Są one wykonywane na bazie żywic metakrylowych. Charakteryzują się krótkim czasem wiązania, dzięki czemu można z nich korzystać po niecałych dwóch godzinach od zakończenia prac.
Podłoga wykonana z żywicy metakrylowej jest monolityczna i nieporowata, co sprawia, że tworzy nieprzepuszczalną powierzchnię. Co więcej, charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie istotne w przemyśle, gdzie posadzki są poddawane dużym obciążeniom.
Podłogi z żywicy metakrylowej są bardzo wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu w czystości i konserwacji. Są odporne na niskie temperatury, co sprawia, że można je kłaść nawet w ujemnych temperaturach i na zewnątrz budynków. Przed zatrudnieniem profesjonalnej ekipy, warto przeanalizować, czy w danym miejscu lepiej sprawdzi się podłoga gładka, czy antypoślizgowa. Można zwrócić się o pomoc do doświadczonej firmy, takiej jak Bud-Chemix s.c., która zapewnia kompleksowe usługi związane z wykonaniem posadzek metakrylowych.
Gdzie stosowane są posadzki metakrylowe?
Z uwagi na możliwość aplikacji w ujemnych temperaturach, posadzki te świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju chłodniach. Stosuje się je również w obiektach, w których czas jest bardzo cenny, czyli w fabrykach i halach produkcyjnych, gdzie konieczne jest zminimalizowanie przestojów linii produkcyjnych.
Duża wytrzymałość mechaniczna sprawia, że posadzki metakrylowe znajdują również zastosowanie w magazynach, halach lotniczych, metrze, garażach, na parkingach oraz balkonach. Często używa się ich również jako wykończenie schodów ewakuacyjnych.