Artykuł sponsorowany

Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielnic – automatyka procesów przemysłowych

Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielnic – automatyka procesów przemysłowych

Postępująca automatyzacja produkcji wymusza implementację kompleksowych projektów systemów sterowania i zasilania automatyki przemysłowych. Podstawowym elementem takich systemów jest szafa sterownicza, która zarządza pracą maszyn. Oprócz sterowania, gromadzenia danych pomiarowych i rozruchu, odpowiada za pełną kontrolę sprzętu przemysłowego. Sprawdźmy, jakie jeszcze funkcje pełni szafa sterownicza i na czym polega jej prefabrykacja. 

Automatyczne szafy sterownicze – wskazówki

Optymalny rozkład instalacji, doprowadzającej energię do poszczególnych części linii produkcyjnej, zaczyna się od podstawowych węzłów układu. Prefabrykowanie szaf sterowniczych z gotowych elementów wymaga rzetelnego projektu uwzględniającego takie parametry jak: stan techniczny obiektu, przewidywane zapotrzebowanie na energię oraz czynności wykonywane przez podzespoły sterownicze. Aby mieć pewność, że projekt i prace instalacyjne przebiegają sprawnie, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy z branży automatyki przemysłowej, takiej jak Elektrograf.

Czym są rozdzielnice elektryczne?

Podstawową funkcją szaf jest sterowanie systemami i maszynami. Aby praca układów sterowniczych przebiegała wydajnie i bez większych zakłóceń, konieczne jest zastosowanie rozdzielnic elektrycznych. Szafy automatyki to najważniejsze elementy układów sterowania, dlatego rozdzielnice muszą być odpowiednio dopasowane do wyzwań technologicznych i indywidualnych wymogów linii produkcyjnej. Kompleksowa prefabrykacja rozdzielnicy elektrycznej wymusza stworzenie indywidualnego projektu, który uwzględnia m.in. zapotrzebowanie na energię elektryczną, liczbę punktów odbioru, wielkość obciążeń, stabilność dostaw oraz możliwość dalszej rozbudowy. Jedynie wysokiej jakości elementy konstrukcyjne umożliwiają stworzenie stabilnego układu odpornego na trudne warunki środowiskowe.

Sprawdź też: Szafa sterownicza - co to jest?

Rozdzielnice elektryczne – o czym pamiętać?

Rozdzielnice to element instalacji, który zapewnia efektywną pracę systemów produkcji, dlatego przy ich projektowaniu nie można iść na ustępstwa w kwestii doboru materiałów i możliwości technicznych. Wybór sprawdzonej firmy instalacyjnej to absolutna podstawa i pewność, że szafa zostanie zaprojektowana w zgodzie z obowiązującymi normami technicznymi. Uzyskanie wysokofunkcjonalnych rozdzielnic i szaf sterowniczych to efekt profesjonalnej prefabrykacji i dostosowania parametrów urządzeń do indywidualnych wymogów procesów produkcyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz