Projekty odwiertów geologicznych w ofercie GeoGT

Usługi geologiczne i geotechniczne nie ograniczają się wyłącznie do działań związanych z oceną podłoża pod kątem posadowienia obiektów budowlanych czy zagospodarowania przestrzennego. Prace w tym obszarze obejmują także rozmaite odwierty, a przede wszystkim sporządzenie projektów robót oraz stosownej dokumentacji. Tym zajmuje się działająca od lat firma GeoGT.
Komu powierzyć projektowanie odwiertów?
Podstawowe kryterium przy wyborze specjalisty zawsze stanowią jego uprawnienia w danej dziedzinie. Nie inaczej jest w przypadku odwiertów geologicznych. Te powierzyć powinniśmy jedynie doświadczonym ekspertom w tej dziedzinie, a do takich należą pracownicy firmy GeoGT. Mają oni zarówno niezbędną wiedzę, jak i doświadczenie, które pozwala im każde zlecenie realizować bez problemów. Wszystkich czynności związanych z projektami odwiertów geologicznych dokonują na podstawie aktualnych przepisów prawnych – to istotne, ponieważ od dostarczonych danych i przeprowadzanych analiz zależą kwestie związane z bezpieczną realizacją oraz późniejszą eksploatacją danej inwestycji.
Firma GeoGT została założona w 2010 roku w Szczecinie. Od momentu założenia jej oferta obejmowała kompleksowe usługi badań geotechnicznych, geologiczno-inżynieryjnych oraz oceny zanieczyszczenia powierzchni ziemi. Obecnie działa w dwóch oddziałach zlokalizowanych w Szczecinie i Warszawie. Dzięki profesjonalnej obsłudze i otwarciu na kontakt z klientem przedsiębiorstwo szybko zdobyło zaufanie licznych projektantów, inwestorów, w tym także osób prywatnych, wykonawców. Dziś, z liczbą ponad czterech i pół tysiąca udanych realizacji, cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku.
Kiedy niezbędne są odwierty geologiczne?
Projekt odwiertów geologicznych to dokument, bez którego prace te nie mogą być realizowane. W jakich celach natomiast decydujemy się na wykonanie odwiertów? Przede wszystkim w sytuacji, gdy chcemy wykorzystać ciepło ziemi. Dość powszechnym rozwiązaniem w kwestii ogrzewania budynków są gruntowe pompy ciepła – właśnie ich wykorzystanie wymaga uprzedniego odwiertu. Przepisy są dość restrykcyjne, dlatego tak istotną rolę odgrywa fakt, by dokumentacja oraz realizacja przebiegały prawidłowo.
Z gotowym projektem udajemy się do miejscowego wydziału ochrony środowiska – w starostwie powiatowym albo urzędzie miasta. Jak tłumaczy specjalista w przedsiębiorstwa geotechnicznego GeoGT, dalsza procedura przebiega dość prosto:
Jeśli w ciągu trzydziestu dni od złożenia dokumentów nie otrzymamy informacji o sprzeciwie wobec planowanej inwestycji, powinniśmy powiadomić właściwy organ o rozpoczęciu prac, a następnie przystąpić do realizacji już na naszej działce.
W większości przypadków dopełnienie wszystkich formalności nie zajmuje więcej niż dwa miesiące. Należy jednak pamiętać o sporządzeniu powykonawczej dokumentacji geologicznej i złożeniu jej w odpowiednim urzędzie.