Artykuł sponsorowany

Przemysłowe maszyny do szycia – charakterystyka i zastosowanie

Przemysłowe maszyny do szycia – charakterystyka i zastosowanie

Przemysłowe maszyny do szycia przeznaczone są do pracowni krawieckich i dużych szwalni, choć czasem wykorzystywane są też w pracach chałupniczych na dużą skalę. Produkcja krawiecka wymaga przede wszystkim wydajności i efektywności, co pociąga za sobą określone ramy czasowe, w jakich finalny produkt musi zostać wykonany. Wymaga także wysokiej specjalizacji, a co za tym idzie przemysłowe maszyny krawieckie pełnią często zróżnicowane funkcje.

Z jakimi rodzajami maszyn szyjących możemy mieć do czynienia w zakładzie odzieżowym?

Aby szwalnia wykonująca produkcję masową odzieży mogła wywiązać się z zamówień, produkt musi nie tylko zostać wykonany w określonym czasie, musi także być powtarzalny i porównywalny. Współczesne przemysłowe maszyny do szyciaszybkie, wydajne, a ich gabaryty zwykle są znacznie większe, niż gabaryty przeciętnej domowej maszyny do szycia. Dodatkowo są one często projektowane do wykonywania konkretnych funkcji na linii produkcyjnej zakładu krawieckiego. Przykładowo możemy mieć do czynienia z:

  • łączarkami,
  • podszywarkami jednonitkowymi i dwunitkowymi,
  • pikówkami,
  • ryglówkami,
  • okrętkami,
  • stębnówkami,
  • dziurkarkami,
  • guzikarkami,
  • maszynami do szycia materiałów ciężkich,

oraz wieloma innymi rodzajami maszyn szyjących. Takie maszyny są w stanie pracować nawet przez 24 godziny na dobę, są zatem bardzo wytrzymałe.

Jak jest zbudowana przemysłowa maszyna krawiecka?

Maszyny szyjące stosowane w przemyśle odzieżowym mogą się od siebie bardzo różnić, w zależności od przeznaczenia i podstawowej funkcji. Mają jednak kilka cech wspólnych. Jedną z nich jest wydajny silnik, którego funkcją jest napędzanie koła zamachowego, a przez to wszystkich pozostałych elementów odpowiedzialnych za działanie maszyny. Podobnie jak w domowych maszynach do szycia, regulacja obrotów koła zamachowego odbywa się za pomocą pedału. Transporter w maszynie przesuwa materiał. W odróżnieniu od zwykłej maszyny, w maszynach przemysłowych mogą występować transportery dolny i górny, a w maszynach do szycia materiałów ciężkich także transporter igłowy. Chwytacz utrzymuje bębenek z nicią dolną, a stopka maszyny umożliwia szycie różnymi ściegami. Dzięki ramieniu wolnemu możliwe jest obszycie nawet trudno dostępnych miejsc, a obudowa maszyny może być metalowa lub plastikowa.

Niektóre nowoczesne maszyny do szycia posiadają oprogramowanie umożliwiające szycie bardzo wyszukanych wzorów lub ściegów. Maszyny szwalnicze firmy Strobel dostępne w przedsiębiorstwie Argus mogą być wyposażone w napęd energooszczędny. Silnik typu servo o mniejszej wadze i awaryjności zapewnia bezszumową pracę i pozwala na obniżenie temperatury silnika i jednostki sterującej. Jego konstrukcja poprawia jakość pracy nawet przy wielogodzinnym działaniu, jak również trwałość i wytrzymałość całego urządzenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz