Artykuł sponsorowany

Regeneracja pionów kanalizacyjnych bez kucia i wykopów

Regeneracja pionów kanalizacyjnych bez kucia i wykopów

Płynny polimer ElastoFlake to technologia stworzona w celu regeneracji rur i pionów kanalizacyjnych od wewnątrz – bez konieczności kucia ścian czy przeprowadzania wykopów. Materiał aplikowany metodą natryskową tworzy wewnątrz rur trwałą i wytrzymałą powłokę, która chroni przed uszkodzeniem mechanicznym oraz korozją. Dlaczego warto wykorzystać tę metodę renowacji systemu kanalizacyjnego?

Przebieg renowacji pionów płynnym polimerem

Technologia ElastoFlake wykorzystywana jest przede wszystkim do regeneracji rur oraz pionów kanalizacyjnych, ale równie dobrze sprawdza się podczas naprawy rynien czy rur spustowych. Jedną z pierwszych firm w Polsce, które oferują to nowoczesne rozwiązanie, jest KAN-FIX zlokalizowana w Warszawie.

Regeneracja przy użyciu materiału ElastoFlake rozpoczyna się od oczyszczenia rur. W rurociągu umieszczane jest urządzenie wyposażone w kamerę wideo, którego zadaniem jest ocena stanu technicznego systemu kanalizacji. Następnie przeprowadzane jest mechaniczne czyszczenie rur i płukanie wodą w celu usunięcia brudu oraz zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest osuszenie oraz ponowne sprawdzenie stanu – przed kontynuacją prac konieczna jest naprawa wszelkich dziur w rurach kanalizacyjnych. Ostatni etap to renowacja, czyli natryskiwanie polimeru ElastoFlake aż do osiągnięcia powłoki o minimalnej grubości trzech milimetrów. Po jej utworzeniu rurociąg po raz ostatni jest kontrolowany za pomocą kamery.

Zalety materiału ElastoFlake

Technologia ElastoFlake została opracowana z myślą o zastosowaniu w naprawie rur i pionów kanalizacyjnych. To polimerowa masa plastyczna przeznaczona do nanoszenia metodą natryskową. Tworzy ona trwałą oraz wytrzymałą powłokę we wnętrzu rur wykonanych z rozmaitych materiałów: PCV, stali nierdzewnej, betonu, miedzi czy żeliwa.

Materiał ten zachowuje swoją elastyczność jako powłoka, dzięki czemu chroni kanalizację przed pęknięciami oraz napięciami wynikającymi z obciążeń mechanicznych lub też rozszerzalności cieplnej. Rury poddawane regeneracji płynnym polimerem nie ulegają korozji, a ponadto wykazują odporność na ścieranie mechaniczne oraz różnego rodzaju detergenty czy inne substancje chemiczne. Wewnętrzna powierzchnia rur staje się natomiast gładka, a przy tym nabiera właściwości antybakteryjnych, co prowadzi do minimalizacji przyczepności odpadów i jednoczesnego zwiększenia przepustowości systemu kanalizacji.

W przeciwieństwie do tradycyjnego remontu kanalizacji naprawa pionów kanalizacyjnych przy pomocy materiału ElastoFlake trwa zaledwie kilka godzin – polimer wysycha i utwardza się w czasie krótszym niż trzy minuty. Technologia ta nie wymaga ponadto kucia ścian czy prowadzenia wykopów, co znacząco ułatwia prowadzenie prac remontowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz