Artykuł sponsorowany

Sposoby na ocieplenie busa

Sposoby na ocieplenie busa

Aby zapewnić komfortowe warunki pracy w busie, należy zadbać o jego odpowiednią termoizolację. Firmy trudniące się zabudową pojazdów używają w tym celu wyselekcjonowanych materiałów, dzięki którym jazda będzie przyjemnością bez względu na porę roku. Za ocieplaniem auta idą też inne korzyści. Swego rodzaju bonus stanowi wygłuszenie dźwięków, co również w dużym stopniu wpływa na swobodne wykonywanie swych obowiązków.

Dlaczego warto ocieplić busa?

Nie da się ukryć, że pojazdy typu bus są często używane przez okrągły rok. Dlatego też chcąc zapewnić optymalną temperaturę w ich przestrzeni ładunkowej, koniecznością staje się termoizolacja paki. Ma to szczególne znaczenie, chociażby w transporcie owoców, warzyw czy artykułów chemicznych, w tym leków. Stworzenie stabilnych warunków wymaga rzecz jasna użycia specjalistycznych materiałów. Firmy takie jak Jusam. Zabudowy, przyczepy, plandeki. Stanisław Jurkowski stosują jedynie bezpieczne środki, które w żaden sposób nie zmniejszają powierzchni auta. Tym samym po zabiegach termoizolacyjnych masa pojazdu nie ulega poważniejszym zmianom. Poprawnie wykonany montaż zapewni optymalną temperaturę zarówno w lecie, jak i zimie, wpływając pozytywnie na jakość oferowanych usług.

Wybór materiałów ociepleniowych

Nawet sprawnie działające ogrzewanie nic nie da, jeśli całkowicie zaniedbamy termoizolację pojazdu dostawczego. Do tego celu fachowcy stosują piankę PUR, którą znamy głównie ze skutecznego ocieplania ścian, stropów bądź poddaszy. To, jaki jej rodzaj zostanie zużyty, zależy już od samego przeznaczenia auta. W pojazdach typu chłodnia zaleca się aplikowanie twardej i sztywnej pianki zamkniętokomórkowej. Jej pięciocentymetrowa warstwa odpowiada dziewięciu centymetrom styropianu, skutecznie zapobiegając uciekaniu ciepła.

Zdecydowanie najczęściej do ,,blaszaków’’ wybiera się jednak piankę otwartokomórkową o strukturze wypełnionej pęcherzykami powietrza. Lekki i oddychający materiał nie sprawia kłopotów przy aplikacji, przez co możemy liczyć na szybki postęp prac. Dzięki swej elastyczności pozwala się łatwo uformować, umożliwiając dalszą zabudowę pojazdu. Niski współczynnik przenikania ciepła przekłada się też na oszczędności, chociażby przy ogrzewaniu postojowym.

Pokrywanie sufitów i boków pojazdu gąbczastą pianką otwartokomórkową gwarantuje nie tylko efektywną termoizolację. Wysoka szczelność materiałów prowadzi ponadto do ograniczania hałasu, a także powstałych wstrząsów czy drgań. Dodatkowa izolacja akustyczna tworzy więc przyjazne warunki do wykonywania obowiązków, znacząco przekładając się na efekty pracy. Właściwości pianki docenią głównie posiadacze starszych rocznikowo pojazdów, dla których wibracje mechaniczne często bywają prawdziwą zmorą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz