Artykuł sponsorowany

W jaki sposób odbywa się lakierowanie samochodów ciężarowych?

W jaki sposób odbywa się lakierowanie samochodów ciężarowych?

Poszczególne elementy nadwozia pojazdów są pokrywane lakierem. W ten sposób karoseria nie tylko wygląda estetycznie, ale jest też przez tego typu powłokę chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych. Niekiedy jednak warstwę należy odświeżyć lub pomalować od podstaw. Dotyczy to również samochodów ciężarowych. W jaki sposób przebiega ich lakierowanie?

Jakie elementy samochodów ciężarowych są lakierowane?

Samochody ciężarowe to przeważnie pojazd, które składają się z kabiny i charakterystycznej ramy. Są to dwa kluczowe elementy ciężkich aut, które podczas wypadków narażone są najbardziej na uszkodzenia. Te przekładają się na powłokę lakierniczą – może ona w wyniku kolizji zostać całkowicie zniszczona. Ponowne lakierowanie ramy lub kabiny to zadanie dość wymagające, które przede wszystkim powinno zostać przeprowadzone w przystosowanym do tego miejscu. Malowane są też konstrukcje stalowe naczep i przyczep.

Lakiernictwo Pojazdowe Maciej Kłos to firma dysponująca odpowiednimi możliwościami w zakresie ponownego malowania elementów samochodów ciężarowych. Dostępność kabiny lakierniczo-suszarniczej o sporym metrażu zapewnia komfort pracy specjalistom – nawet w przypadku gabarytowych części nadwozia. W zakładzie świadczącym takie usługi zwiększony musi być przepływ powietrza oraz stosuje się nowoczesne systemy filtracji. Jakie jeszcze warunki powinien spełnić warsztat zajmujący się lakierowaniem samochodów ciężarowych?

Zobacz również: Jak wygląda lakierowanie samochodowe?

Jak przebiega lakierowanie ciężarówek?

Do kluczowego wyposażenia kabin lakierniczych przeznaczonych do malowania samochodów ciężarowych zaliczają się elementy peryferyjne. Specjalne suwnice, zawiesia, wózki i stojaki o parametrach zapewniających możliwość sporego ich obciążenia sprawiają, że lakierowanie w tym wypadku jest bezpieczne i wygodne. Często prace w tym zakresie poprzedzone są naprawami blacharskimi oraz piaskowaniem elementów nadwozia. Do samego malowania wykorzystuje się dość wszechstronną metodę natryskową.

Za pomocą specjalnych agregatów lakier nanoszony jest na przygotowaną powierzchnię. Proces ten składa się z kilku etapów. Jest to uzależnione od rodzaju wybranych lakierów i ilości warstw, jakie mają znaleźć się na elementach pojazdu. Lakierowanie samochodów ciężarowych musi odbywać się w warunkach szczelnych, a specjaliści wykonujący prace w tym zakresie powinni być zaopatrzeni w odpowiednią odzież ochronną. Po dokładnym pokryciu całej powierzchni malowanego elementu lakierem przeprowadzane jest suszenie w kontrolowanych warunkach, co utwardza powłokę.

Opracowanie:
Błonie, Modlińska 10
tel. 600 287 719
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży