Artykuł sponsorowany

Wskazania do leczenia metodą dr Żenni

Wskazania do leczenia metodą dr Żenni

W leczeniu schorzeń wewnętrznych pomocne mogą być prądy diadynamiczne. Ich celem jest pobudzenie organów i układu nerwowego do pracy. W trakcie leczenia przywraca się naturalne potencjały elektryczne w komórkach. Leczenie prądami tego typu określa się jako elektrostymulację albo metodę dr Żenni. Zobacz, na czym dokładnie ona polega, jak wygląda i kiedy się ją stosuje.

Leczenie metodą dr Żenni – na czym polega?

Najważniejszym elementem metody elektrostymulacji dr Żenni jest działanie słabymi prądami elektrycznymi na osłabione lub chore organy wewnętrzne. Prądy te określane są one również jako Prądy Bernarda albo prądy diadynamiczne. Charakteryzują się one niską częstotliwością, a zmiana ich modulacji oraz przerywanie w określonych odstępach czasu daje różne efekty. Prądy Bernarda mają działanie przeciwbólowe, a do tego rozszerzają naczynia krwionośne i zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych. To wszystko sprawia, że metoda leczenia dr Żenni może być stosowana w przypadku nerwobólów, urazów stawów, mięśni oraz ścięgien, a także zaburzeń ukrwienia obwodowego.

Podczas leczenia wykorzystuje się ten sam aparat, z którego korzysta się w trakcie fizykoterapii, aczkolwiek jest on nieco zmodyfikowany. Jedna z elektrod przykładana jest do kręgosłupa pacjenta, a druga na innej części ciała. W zależności od schorzenia może to być np. głowa, czoło lub szyja. Celem terapii dr Żenni jest pobudzenie układu nerwowego, czego wynikiem jest wzmożona aktywność ciała pacjenta.

Przebieg terapii dr Żenni

Sam zabieg nie wygląda na skomplikowany. W pierwszej kolejności pacjent zostaje podłączony do urządzenia wytwarzającego prądy diadynamiczne. Elektrody mocuje się w kilku punktach – na czole, karku i lędźwiach. Zadaniem prądu o niskiej częstotliwości jest stymulowanie działania układu nerwowego. W ten sposób można regulować pracę poszczególnych narządów wewnętrznych, w tym np. tarczycy. Prądy Bernarda przyczyniają się też do wydzielania hormonów. Jeden seans leczenia metodą dr Żenni trwa około 40 minut. Specjaliści od leczenia prądem z Vitaom Med z Kowar na terenie województwa dolnośląskiego zalecają, by elektrostymulacja była wykonywana raz w miesiącu, a całe leczenie składa się z 5 serii zabiegów.

Kiedy stosuje się leczenie metodą dr Żenni?

Elektrostymulacja dr Żenni to metoda leczenia wykorzystywana w wielu schorzeniach. Stosuje się ją np. przy zapaleniu spojówek, zmęczonych oczach, jaskrze i zaćmie. Ponadto metoda ta pomaga w leczeniu torbieli, mięśniaków i cyst, a nawet zaburzeń menstruacyjnych i bezpłodności. Niekiedy lekarze stosują tę metodę do walki z miażdżycą, żylakami, a także po wylewie oraz udarze mózgu. Prądy Bernarda stosowane są również w leczeniu depresji, nerwicy, bezsenności i schizofrenii. Elektrostymulacja pomaga również w stanach zapalnych śledziony, wątroby, trzustki czy nerek.

Z metody tej nie można korzystać, jeżeli pacjent korzysta z rozrusznika serca lub innego elektrycznego urządzenia znajdującego się w ciele. Poza tym przeciwwskazaniem jest ciąża, przeziębienie, osłabienie i złe samopoczucie. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenie leczenia jest także stan upojenia alkoholowego lub narkotycznego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz