Artykuł sponsorowany

Charakterystyka i zastosowania podnośników koszowych

Charakterystyka i zastosowania podnośników koszowych

Prace na dużych wysokościach wiążą się z koniecznością używania podnośników osobowych lub towarowych. Zależnie od rodzaju wykonywanych prac i wysokości na której się odbywają stosuje się podnośniki o zróżnicowanej wysokości, zasięgu, udźwigu oraz rodzaju ich budowy. Najbardziej wszechstronnymi cechami charakteryzują się podnośniki koszowe znajdujące zastosowanie w rozmaitych branżach i czynnościach, trzeba jednak odpowiednio dobrać ich parametry, aby należycie spełniały swoją funkcję.

Budowa i cechy zwyżek koszowych

Podnośniki koszowe zwane także zwyżkami koszowymi są przeznaczone do transportu osób lub towarów na wysokość i znacznie ułatwiają, lub wręcz umożliwiają wykonanie wielu prac. Ogólna zasada działania opiera się na wysięgniku opierającym się na platformie i wynoszącym zabezpieczony kosz na określony pułap. Może być to podnośnik samobieżny, zabudowany na platformie mobilnej lub na przystosowanym do tego celu pojeździe. Specjalista z firmy Mirotex Usługi Ogólnobudowlane wyjaśnia, że najczęściej spotyka się wysięgniki teleskopowe ze względu na uniwersalność ich zastosowania oraz stabilną pozycję kosza na dużych wysokościach i pod dużym obciążeniem, ale są również zwyżki przegubowe i nożycowe. Podnośniki przegubowe dzięki dwóm lub więcej punktom załamania masztu pozwalają na dotarcie do miejsc o utrudnionym dostępie, natomiast zwyżki nożycowe idealnie nadają się do prac na nierównym podłożu lub we wnętrzu hal i magazynów. Kosze są zwykle jedno- lub dwuosobowe i są zabezpieczone w sposób gwarantujący bezpieczeństwo pracowników lub stabilność towarów na nim umieszczonych. Należy również podkreślić, że wszelkie prace wykonywane na podnośnikach muszą być wykonywane przez pracowników posiadających stosowne uprawnienia.

Zastosowania podnośników koszowych

Podnośniki koszowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie, zarówno prywatne, komercyjne jak i przemysłowe. Wynajem zwyżek jest popularny przy przycince gałęzi i ścince drzew oraz odśnieżaniu dachów i czyszczeniu rynien i elewacji domów. Podnośniki koszowe są również powszechnie używane przy myciu okien na dużych wysokościach, między innymi w wieżowcach i przeszklonych galeriach handlowych. Branża budowlana w dużej mierze opiera swoje czynności na wysokościach na pracy z wysięgnikami koszowymi, od tynkowania i ociepleń począwszy, przez dekarstwo, a na pracach ogólnobudowlanych kończąc. Warto więc wynająć firmę budowlaną z podnośnikiem, co jest uzasadnione finansowo i pozwala na oszczędności czasowe w danym projekcie. Zwyżki są także podstawą funkcjonowania magazynów z regałami wielokondygnacyjnymi oraz hal produkcyjnych, a specjalistyczne podnośniki są nieodłączną częścią pracy straży pożarnej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz