Artykuł sponsorowany

Co należy wiedzieć przed zleceniem prac związanych z hydroizolacją?

Co należy wiedzieć przed zleceniem prac związanych z hydroizolacją?

Najbardziej podstawowym zabezpieczeniem w postaci hydroizolacji jest między innymi układanie płytek ceramicznych w mokrych oraz wilgotnych pomieszczeń. Jest to dość standardowa ochrona przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody, jednakże trzeba liczyć się z faktem, że wystarczy nam to jedynie do pewnego stopnia. Po więcej informacji zapraszamy poniżej.

Podstawowe kwestie

Szczególnym problemem mogą okazać się tutaj fugi, które nierzadko ulegają wykruszeniu oraz cechuje je spora nasiąkliwość. Najpierw jednak warto wytłumaczyć w kilku słowach, co jest ogólnie celem takiej izolacji. Ma ona za zadanie chronić elementy konstrukcyjne danego budynku przed przenikaniem wody, która to z kolei będzie prowadziła z czasem do degradacji. Proces ten objawia się poprzez między innymi korozję zbrojenia w częściach żelbetowych. Dodatkowo należy nadmienić, że hydroizolacja ma na celu zapewnienie ochrony poszczególnym pomieszczeniom przed tak zwanym trwałym zawilgoceniem, które to może z kolei doprowadzić do korozji biologicznej, czyli inaczej mówiąc, rozwoju różnego rodzaju uciążliwych grzybów pleśniowych. Zdecydowanie nie można więc lekceważyć jej odpowiedniego wykonania.

Zatrzymywanie wody czasami jest trudnym zadaniem, jednakże w sporej części przypadków najlepiej sprawdzają się do tego płytki ceramiczne uniemożliwiające jej wnikanie w podłogę. Niezbędne będzie jednak przy tym korzystanie z nowoczesnych materiałów. Do niedawna fachowcy stawiali w tym zakresie na rozwiązania z wykorzystaniem papy jako izolacji międzywarstwowej. Obecnie nie jest to już najlepsza opcja, ponieważ nie zapewnia ona ciągłości w kwestii zabezpieczenia wodoszczelnego. Z tego względu specjaliści, między innymi z firmy Mirotex zalecają stosowanie izolacji podpłytkowych w oparciu o dyspersję tworzyw sztucznych.

Słowem końca

Wyżej wspomniana metoda pozwala bowiem zarówno na skuteczne, jak i bardzo wytrzymałe oraz trwałe zabezpieczenie. Szczególnie przydatny element stanowi tutaj brak przymusu rozrabiania i wynikająca z tego łatwość aplikacji. W trakcie prac nad hydroizolacją z wykorzystaniem nowoczesnych systemów specjaliści zwracają ponadto uwagę na to, aby znajdowała się ona tuż pod okładziną ceramiczną. W ten sposób możemy bowiem pozwolić sobie na zachowanie wyrównanego poziomu podłóg przy jednoczesnym ograniczeniu pracochłonności poszczególnych robót budowlanych. Skuteczność zwiększa tutaj również brak łączeń czy spoin.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz