Artykuł sponsorowany

Dlaczego zamrażalnik przestał mrozić i co zrobić w tej sytuacji?

Dlaczego zamrażalnik przestał mrozić i co zrobić w tej sytuacji?

Kiedy zamrażalnik przestaje mrozić, całe umieszczone w nim jedzeniem zarażone jest na zepsucie. Przyczyn awarii tego sprzętu AGD może być kilka – niektóre usterki jesteś w stanie usunąć samodzielnie, inne z kolei wymagają pomocy fachowca. Sprawdź, co może być przyczyną awarii zamrażalnika i w jaki sposób możesz rozwiązać problem. Zobacz także, gdzie możesz kupić wysokiej jakości części zamienne, które przedłużą żywotność tego sprzętu.

Sprawdź szczelność drzwi

Aby zamrażalnik działał prawidłowo, musi być szczelnie zamknięty. Nie dziwi więc fakt, że gdy drzwi urządzenia są źle wypoziomowane, przez co nie zamyka się ono prawidłowo, ma to wpływ na jego działanie. Źle zamknięty zamrażalnik lub cała lodówka to częsta przyczyna nieprawidłowego działania sprzętu. Jako pierwsze sygnały, które zauważyć możesz gołym okiem, wymienić można  znaczne oszronienie parownika, a także częstsza praca sprężarki. Powodem może być złe wypoziomowanie drzwi lub uszkodzenie uszczelki, która zapewnia ich szczelność.

Na szczęście usterkę tę możesz naprawić nawet samodzielnie. W Hurtowni PHU Popularna zakupić możesz różnego typu części zamienne do lodówek i zamrażalników – w tym właśnie uszczelki pasujące do wielu urządzeń popularnych producentów.

Niepokojące bulgotanie – objawy wycieku czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy, nazywany także chłodziwem, to substancja niezbędna do poprawnego działania lodówek i innych urządzeń chłodniczych. Kiedy wycieka, zaobserwować można szronienie, przemrażanie i niepokojące bulgotanie z wnętrza lodówki. Ta awaria nie jest poważna, jednak zlokalizowanie miejsca nieszczelności wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego w tej sytuacji warto skorzystać z pomocy fachowca, posiadającego elektroniczny wykrywacz. Szybko znajdzie on miejsce wycieku i naprawi usterkę, a także sprawdzi poziom czynnika chłodniczego i uzupełni płyn.

Jak rozpoznać, że lodówka się przegrzewa?

Lodówki i lodówko-zamrażarki to urządzenia, które chłodzi umieszczone w nich produkty i utrzymują stałą zadaną temperaturę. Dzieje się tak ze względu na obecność agregatu chłodniczego, który oddaje ciepło z wnętrza urządzenia na zewnątrz. By było to możliwe, konieczna jest dobra wentylacja skraplacza – zazwyczaj znajdująca się z tyłu lodówki. Z tego względu zwróć uwagę na to, by urządzenie nie stało zbyt blisko ściany – bez możliwości odpowiedniej wentylacji obniża się sprawność urządzenia, przed co zamrażalnik nie mrozi, a lodówka słabo chłodzi.

Jak rozpoznać niesprawny termostat?

Zadaniem termostatu jest zadawanie stałej temperatury w urządzeniu.  Decyduje on, kiedy włączyć, a kiedy wyłączyć sprężarkę, która zasila układ chłodzący. Jest to również główna przyczyna awarii lodówek i zamrażarek – uszkodzony termostat sprawia, że lodówka i zamrażalnik mogą samoistnie się rozmrażać lub zbyt mocno mrozić. Pierwszymi oznakami tej usterki są wahania temperatury i wyłączanie się sprężarki tuż po uruchomieniu. W tej sytuacji konieczny będzie zakup nowego termostatu i wymiana tej części.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz